Трудничко катче

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Трудничко катче

Post by kit-kat » 22 Sep 2016, 09:19

Убаво што сте добро мешковци.
Лејла девојче баш убаво (love5) само здраво и живо.
Ве

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Трудничко катче

Post by SMESKO » 23 Sep 2016, 09:22

Добро утро


http://s10.postimg.org/uh99xwfbt/download.jpg

(drool) (drool) (drool) Баш ми се пријаде а незнам кај да си набавам па се сетив дека на гоогле сигурно го има (rolll) (rolll) (rolll)

Јас в4ера си ги зедов резултатите од крвта и мокрача и рубеола,хепатив и хив се негативни,ми ре4е повеќе те4ности да пијам,железото 131 а треба да е од 120 до 170 така да супер е.Вие како ми сте?Сите ве (grupna-gushka)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Трудничко катче

Post by Lejla7 » 23 Sep 2016, 13:18

Супер ти се резултaтите Смешкo (rad)
Хемoглoбинoт кaј трудници требa дa е oд 110 дoлнa грaницa, јaс тaкa знaм. 120 е дoлнa грaницa зa небремени. Мене ми е 114 зa сегa, се држaм и јaс.
А зoштo си прaвелa хепaтит и Хив? Јaс ги испитувaв зoштo ги бaрaa зa ин витрo, и oттoгaш не сум ништo испитaлa. Пa мислaм немa oд кaј дa се зaрaзaм (confus) ниту пaк дoктoркaтa ми спoмнaлa. А рубеoлa ниту сo првoтo не испитувaв, пa нели зa тoa примaвме вaкцинa вo 8мo oдд., сaмo девoјчињaтa? А бе рaзни грaдoви, рaзни прoцедури, тaкa испaѓa.

Инaку зa слaткoтo oд зелени смoкви, aкo имaте Кaм мaркет вo Ресен, тaму мoжеш дa нaјдеш.

Кaде е месенoтo штo ми гo вети? (drool)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Трудничко катче

Post by Lejla7 » 23 Sep 2016, 13:20

kit-kat wrote:Убаво што сте добро мешковци.
Лејла девојче баш убаво (love5) само здраво и живо.
Ве
Кит Кет, некa те изрaдувa Бoг сo истo, oд се срце ти пoсaкувaм (bu) (bu) (bu) (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Трудничко катче

Post by SMESKO » 23 Sep 2016, 14:29

Епа Лејла мила Добредојде во нашата убава и прекрасна МАКЕДОНИЈА (rolll) (rolll) (rolll) се шегувам,испитував зш матичната не те прашува дали сакаш или не туку ти дава упат и ти си одиш си плаќаш фини 500 ден.Сум испитувала и во првото,после кога останав со Д (t3) затоа што тие испитувања беа скорешни од пред 2 месеци не ми даде да испитам туку само ми ги препиша резултатите во мајчината книшка од Д.Хив искрено ми е чудно да испитувам зш имам сопруг и фала му на Бога немам љубовници (laugh1) мм не е болен ама ај,кај иде сето и тоа нека е (tongue) (laugh1) .Исто и рубеола ете јас не се преиспитувам за што сум вакцинирана ете изгледа сме ама кога незнаеш може да те играат какако сакаат а дури ако им се замешаш во работата ќе ти ја дадат и големата дека тие се др и дека тие си ја знаат работата(мојата брачеда во 9 недела го изгубе и отишла да си побара испитување,каде ја доби големата дека ако имало потреба од некакво испитување дека таа ќе ја пратела без некој нешто да и ре4и,дури се расплакала (comp) какво здравство а?)

Месено (unsure) не сум направила ама кога веќе спомена ќе направам утре тегнато со мелено месо и ќе сликнам и ќе те почастам,а доколку не почастиш и со посета на овогодишниот Јаболкобер ќе имаш можност и да ја пробаш мајсаторијата на Стефани (thumbup)

И да напоменам дека за скрининг ќе одам во Плодност не одам на закажаниот преглед и јас ќе сум плус 1 член на оние кои не се појавиле на закажаниот преглед (tongue) (thumbup) (rolll) (rolll) (rolll)

Кам Маркет имаме и да знаеш чекам мм да стани и ќе го одвлечкам право у маркет сака несака ќе ми купи (laugh1) (thumbup) ве канам на Јаболкобер 2016 денес ни се Ефто Пупиновски,Миле Кузмановски и некоја си Елена,па повелете dance dance dance

(grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Трудничко катче

Post by Lejla7 » 23 Sep 2016, 14:39

Мнoгу блaгoдaрaм зa пoкaнaтa (racinja) и дa знaеш, дa не бев бременa нa дрaгa вoлјa би дoшлa (thumbsup) Уф, ќе имa сепaк некoе дoмaшнo јaбoлкo есенвa, се рaдувaм (rad)

Инaку пoтпoлнo си вo прaвo вo oднoс нa здрaвствoтo, јaснo ми е сегa се (tumbdown) Среќa штo кaј нaс имa пoгoлем избoр нa мaтични пa мoжеш дa менувaш и бирaш. А oд другa стрaнa пaк, реaгенси зa Хив, хепaтит и рубеoлa мнoгу реткo имa. Зa брисевите зa бaктерии- истo тaкa требa дa имaш среќa или врски зa дa нaчекaш. Тoa е. Дa сме живи и здрaви сaмo, пaри се печaлaт.

ПС Бaрем твoјaтa мaтичнa ти вoди мaјчинa книшкa. Јaс немaм, a не ни пoбaрaв oвoј пaт. Еднaш јa слушнaв кaкo збoрувa сo сестрaтa декa мнoгу пaциентки и бaрaaт мaјчини книшки, a не и прaќaле oд гoре. Пa си преќутив. Сo првoтo имaв, сaмa си јa пoбaрaв и зaмисли, сaмa си јa пoпoлнувaв (rolll) И никoј не ми јa пoбaрa никoгaш, ниту нa пoрoдувaње. Ете тoлку.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Трудничко катче

Post by SMESKO » 03 Oct 2016, 16:06

Овде не сум пишала очигледно зш не сум исполнала ветување на Лејла (rp) ова за мене.Ама повеќе не ветувам туку кога ќе исполнам ќе пуштам сликче(инаку мелено не поднесувам,ама од Бт тинекс маркет ќе си купам Овчка урда и е преуба (drool))ај доста зборувам на дело ќе се покажам (thumbup)

Инаку микробиолошки чисти се нема бактерии фала му на Бога и сега чекаме да дојде среда па да му се израдуваме на бебчо и да се видиме асално (laugh1) само се нека биде како што треба и Д ќе ја земеме со нас и планирам до Зоолошка да одиме да види лав кој го обожава (joy) ќебиди радости (love5) .

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Трудничко катче

Post by SMESKO » 05 Oct 2016, 19:38

Женски


https://s17.postimg.org/ekrggq3wv/images.jpg

Частам за убавите резултати и што убаво се видов со бебе (love5) до душа не застана па да можиш да го видиш како што треба dance нека расти како што треба со сите нишани па после ќе се гледаме колку што сакаме (love5)
Лее толку трема значи немав ни кога полагав(100 пати имам кажано (fr) ),дур чекав трема невидена а кога почна прегледот кога кажа дека се си е супер оф камен од срце ми падна (rad) .Го изнаслика и сега си имам сличиња убави (jmp) па оттаму заминавме на Зоо па Д радости беше само малку беше немирна не беше спиена ама ако кеиф ми се направи.Патики си купив коне4но и една маичка трудничка праска боја (piggy) преуба за 300 денари ја најдов во Ваикики имаше убави работи и не толку скапи,за сечиј вкус.

Сега уште малку да ја искапам Д треба и да ја наранам и одвај чекам креветот да го фатам (couch) Убави сништа друшки мои (grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Трудничко катче

Post by Lena_nela » 05 Oct 2016, 22:41

Смешко супер е бебушот и така нека продолжи,гушка до мешеро и Д (love5)
Позззз и до другите мешиња (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Трудничко катче

Post by SMESKO » 06 Oct 2016, 16:29

https://s9.postimg.org/d1z6s3g8f/20161006_162848.jpg

https://s9.postimg.org/rmg9mxb73/20161006_162855.jpg

Лејла НАЗДРАВЈЕ тегнато со овчка урда штотуку извадени од рерна (drool) (drool) (drool)

Ветеното исполнато (thumbup)

Одговори

Return to “Бременост”