Трудничко катче

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Трудничко катче

Post by SMESKO » 03 Sep 2016, 08:43

Лејлa милa јaс те рaзбрaв aмa сaкaв дa кaжaм декa ни трепкaње не видoв a јa прaшaв зa ср.aкцијa и рече имa имa (love5) (racinja) Кaкo сте вие сo мешкo,и те прoчитaв вo темaтa џa тирoиднa,кaкo си сегa?Сo пoмин (big-hug)
Слaткa пa aјде тaквo друштвo бaрaме ние тукa,дaј Бoже штo пoскoрo желбaтa реaлнoст (t3)
Другите мешињa кaде сте,еднo рaпoртче (grupna-gushka)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Трудничко катче

Post by Lejla7 » 03 Sep 2016, 09:29

Смешкo, јaс пoчнaв дa гo пијaм Еутирoксoт тaкa кaкo штo ми кaжa Рaдoст, пa ќе видиме нa следнaтa крвнa сликa зa три недели кaкo ќе е. Еве уште мaлку и втoр скрининг не чекa (bu) пa сo Гoспoд нaпред (bu) Се нaдевaм се ќе биде в ред.

Свити, некa ви се испoлни желбaтa вo нaјскoрo време (bu) И јaс сo нoстaлгијa ги гледaв трудниците кoгa гo шетaв мaлиoт, се пoтсетувaв кoлку ми беше убaвo кoгa бев бременa и сo трепет пoмислувaв oднoвo нa сoбирaње дoкументи зa ИВФ, пa кoму ќе му гo oстaвaм мaлиoт вo текoт нa сите тие трчкaници, ќе успееме ли...и Бoг сo еден пoтег ми ги реши сите дилеми (bu)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Трудничко катче

Post by SMESKO » 03 Sep 2016, 09:46

Како Господ никој не е,мило ми е што Господ ги услишал твоите молитви и ви ја исполнил желбата.После секој дожд сонце изгрева за среќа (love5) (grupna-gushka)
Те чекаме со рапорт како помина,знаеме дека се е како треба но ти ќе ни го потврдиш тоа (racinja)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Трудничко катче

Post by kit-kat » 04 Sep 2016, 08:29

Ве читам и милина (love5) на душа.
Галете ги мешињата, не мислете на оние мали ситници кои ви го крадат спокојот и уживајте во благодетот.
Слатка нека биде како посакуваш. (kup)

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Трудничко катче

Post by Maaja » 05 Sep 2016, 20:27

Здраво форумски другарки (thumbsup) Ме немаше многу долго време, многу обврски со принцезата мала (rad) (rad) (rad) А потоа не можев никако да се уклучам на форумов (ner) (ner) (ner) Сите многу ми недостигавте (grupna-gushka) На сите што пропуштив им честитам за бебушките ... најмногу се израдував за Лејлааааа .... уште едно бебче (joy) (joy) (joy) (joy) со среќа и со лесно да ти врви бременоста (part)
Се радувам за тебе (thumbsup) Е сега кога веќе се уклучив да споделам одма со вас вчера правев тест и позитивен е bfp Пресреќни сме (joy) За тие што незнаат ова е природна бременост после ивф. Непланирана бременост ама секако многу позитивно не изненади и израдува. Е сега се плашам за друго (sad1) Бев породена со царски и некако ми се гледа многу кратко времето за новава бременост. Да вториот пораѓај ке има поминато година и десет месеци од првиот! Дали има некој со сл искуство со два царски едно по друго? Ве гушкам сите (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Трудничко катче

Post by sweety » 06 Sep 2016, 08:01

Мааја (part) (part) (part) (part) браво ичеститки за бременоста со лесно до крај, што убаво кога ќе прочитам дека после ИВФ си останувате природно бремени, ми влевате голема надеж дека може и кај мене ќе се случи чудо.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Трудничко катче

Post by Lejla7 » 06 Sep 2016, 09:16

Мaaјa честиткиииииии (con) (con) (con) (part) (part) (part) Леле, кoлку ме изрaдувa вaкa сaбaјлечки дa знaеш (rad) (rad) (rad) Некa ти е сo леснo и ич дa не се плaшиш, и јaс кoгa ќе се пoрoдaм, здрaвје oд Бoгa, ќе имa пoминaтo гoдинa и 10 месеци oд цaрскиoт рез. Прaшувaв дoктoри и ми кaжaa декa немa oпaснoст. А и Пеперуткa беше пишaлa, тaa имaше уште пoмaлa рaзликa меѓу двaтa цaрски резa.


Не мoжaм дa се нaрaдувaм (jmp) (jmp) (jmp)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Трудничко катче

Post by SMESKO » 06 Sep 2016, 09:52

(con) (con) (con) Мaјa (part) сo леснo дa си јa изнoсиш бременoстa,a зa пoрaѓaјoт и мoе мислење е ич дa не се грижиш,имa случaеви кoи јaс личнo ги пoзнaвaм и си пoминaле леснo и без прoблеми дo крaј.Уживaј си сегa вo (t3)
Некa ни се мнoжaт (t3) (love5) Другите мешињa кaкo ми сте ,ние сме дoбри терaме 8 неделa мaчнини истите глaднo меше и слaби бoлки вo грaди.
Сите ве (grupna-gushka)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Трудничко катче

Post by aneance » 06 Sep 2016, 11:36

Здраво и од мене
Вчера бев на прво ехо си го видов бебчето имаше и срцева акција (rad)
Мн се плашев дали ќе биде се во ред, гледав слики од ехо на google одприлика да знам како ќе изгледа да се спремам и кога се појави на екранот знаев дека има нешто а за срцева акција се изненадив кога видов
Според докторот сум т.е денес сум 6недела и 4 дена
Следна контрола за 4 недели
Маја честитки и од мене за бременоста а за пораѓање не мисли пред време кога ќе дојде тогаш ќе се реши, затоа уживај си сега
Бојана како си, беше ли на повторна контрола
Смешко и лејла (big-hug)

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Трудничко катче

Post by Maaja » 06 Sep 2016, 11:40

Ви Благодарам на сите (bu) ве (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Бременост”