Трудничко катче

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Re: Трудничко катче

Post by Martinka » 26 Jan 2016, 15:51

И јас сум тука ве читам цело време..веќе терам 20 недела, уште сум на боледување одмарам дома и за недела две се спремам за да одам на скрининг..сакав да ве прашам кога почнавте да ги чувствувате ударите на бебето во стомакот..јас осеќам сеуште како скокоткање, пецкање али не онака да замавне убаво (jmp)
Поздрав

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Трудничко катче

Post by Радост » 26 Jan 2016, 18:38

viewtopic.php?f=12&t=973

Повели Мартинка.

Acika
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 29 Apr 2014, 14:01
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 1 time

Re: Трудничко катче

Post by Acika » 05 Feb 2016, 14:09

Martinka wrote:И јас сум тука ве читам цело време..веќе терам 20 недела, уште сум на боледување одмарам дома и за недела две се спремам за да одам на скрининг..сакав да ве прашам кога почнавте да ги чувствувате ударите на бебето во стомакот..јас осеќам сеуште како скокоткање, пецкање али не онака да замавне убаво (jmp)
Поздрав
И мие сме тука некаде 21+3.И јас ретко го чувствувам само како мало скокоткање и ретко го чувствувам на допир. Мислам дека е рано уште колку што се сеќавам од првиот пат за посилни удари

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Трудничко катче

Post by Lena_nela » 10 Feb 2016, 12:27

Мешенцааааа како сте?????До која недела стигнавте,како се бебушите (b4) Сега имате уште една (t3) тука, Нинушкааа (jmp)
(grupna-gushka)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Трудничко катче

Post by only44you » 10 Feb 2016, 13:41

Lena_nela wrote:Мешенцааааа како сте?????До која недела стигнавте,како се бебушите (b4) Сега имате уште една (t3) тука, Нинушкааа (jmp)
(grupna-gushka)
Добри сме срцка, еве јас лично терам 19 недела (smile) добри сме со бебуш, само имам болки во раце и нозе од лежењето.... На боледување сум сеуште. Но се нели ке издржиме за нашите бебуши (smile)
Ти благодарам многу што не мислиш... Се надевам дека и ти ми си добричка и секако твоите лепотанчиња (a2)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Трудничко катче

Post by Lena_nela » 10 Feb 2016, 17:04

Да Онли добри сме,бебушот одлично напредува,темпераментен е уште од сега е погласен ;-) А батко голем само го гушка (love5)
Вие мирувајте ,се се издржува ,брзо минуваат неделите ке видиш (thumbup) јас чудам како брзо минаа 37 недели,а и еве веќе два месеца направивме (thumbsup)

Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Re: Трудничко катче

Post by Martinka » 10 Feb 2016, 21:58

Еве сум и јас..од утре влегувам во 23 недела..денеска бев на скрининг докторот рече дека е се во ред па ако сакам чисто проформа да правам ехокардиографија за да го видт срценцето убаво за две недели..правевте ли вакво испитување? Инаку пак не можеше со сигурност д потврди за полот ама рече дека му се гледа како девојче :)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Трудничко катче

Post by kit-kat » 11 Feb 2016, 09:58

Само да ве (kup) мешиња. Гледам добри сте сите кој со лежење кој не важно е до крај да останете добри.
Ве (grupna-gushka) и поздравувам сите.

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Трудничко катче

Post by only44you » 11 Feb 2016, 16:29

kit-kat wrote:Само да ве (kup) мешиња. Гледам добри сте сите кој со лежење кој не важно е до крај да останете добри.
Ве (grupna-gushka) и поздравувам сите.
Ти благодариме душичке... Господ златен да даде и ти и Веселче и Борјанче што поскоро да ни се придружите овде .....И секако сите останати кои си сакаат бебуши.

Ве гушкам најсилно (grupna-gushka)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Трудничко катче

Post by only44you » 11 Feb 2016, 16:34

Martinka wrote:Еве сум и јас..од утре влегувам во 23 недела..денеска бев на скрининг докторот рече дека е се во ред па ако сакам чисто проформа да правам ехокардиографија за да го видт срценцето убаво за две недели..правевте ли вакво испитување? Инаку пак не можеше со сигурност д потврди за полот ама рече дека му се гледа како девојче :)
Аман бе 23-та недела уште ли не го гледаат полот??? Изгледа некое срамежливо бебенце ќе да е (smile)
Мене во 12-та недела ми го кажаа полот....но како и да е , кај сите е изгледа различно.... И јас ќе го правам скринингот што си го правела сега ти за недела или две , а за срценцето ми рекоа некаде околу 24-та недела.....
А дали знаеш кога се испитува скриен шеќер? Во која недела? Пошто ми рекоа задолжително било да се испита скриениот шеќер .....

Одговори

Return to “Бременост”