бременост или ... ?!

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Farina
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 28 Aug 2016, 20:14

бременост или ... ?!

Post by Farina » 28 Aug 2016, 20:31

девојки/мајки доколку имал некој слична ситуација со мојата ве молам да ми даде некој совет
предходниот месец ми доцнеше менструацијата 5 дена но добив... одкако добив имав јаки болки ...(и предходно имав но сега беа прејаки) менструацијата ми траеше 3 дена ..четвртиот ден немав се до вечерта кога ми се појавија неколку капки крв светла крв и немав обилно крварење (обично ми трае 5 дена и со обилно крварење) ... овој месец повтрно ми се случи истото ...дали се работи за бременост или за некој друг проблем??

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: бременост или ... ?!

Post by Maceto » 29 Aug 2016, 09:50

А тест за бременост направи? Отиде кај матичната? Некако не ми делува на бременост,немам искуство вакво,а и да има бременост мораш на доктор,за да се види крварењето

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: бременост или ... ?!

Post by SMESKO » 29 Aug 2016, 15:49

Годелам мислењето на Мачето,2 пати со ред (confus) да не се работи за цисти,ама не знам.

Мислам дека најпаметно ти е на гинеколог да си одиш и дилемата да ја решиш.

Одговори

Return to “Бременост”