Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 25 Jul 2016, 11:32

Девојкииии ајде јас од работа да сварам по едно турско кафе (coffee) (coffee) (coffee) Инаку до сега пишував,пишував и на крај ништо не ви стигнало до мене (ner) (ner) Сега само на брзински и морам да одам (cs) (sleep2)Ќе заспијам,доцна легнав станав сабајле во 5:30ч за да дојдеме директно на работа (cl) Ние сме супер,викендот со В се изнагушкавме,таа кога не виде ќе полеташе од среќа,се збрка,оди кај мене кај татко и па пак кај мене абе смешки (brows) (rolll) (rolll) И саботата и недела поминавме со свадби и сега ете нозете да одморам од високите штикли dance dance (rolll) Уште оваа недела на работа и од 01.08 сум на одмор (rad) (rad) (part) (part) Па ќе си се изнагушкам со В и ќе си се спремаме за одморчето (joy) (love5) (love5) Ве гушкам сите девојки мои најмили другарки (grupna-gushka) (l2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 25 Jul 2016, 19:12

Доаѓам на доцно кафенце, ама најубаво. dance (joy) dance
Мачето убавини, ме разнежи со постот. (a2)
Кит кет што убава плажа, идам одма на лежалка до тебе. (laugh1) (kup)
Борјана да мине ПМС, ама и да се покаже дека бил лажга. (a2)
Лена Нела и тебе ти се собрало. Се надевам дека како што рече од утре ќе имаш малку време за да здивнеш. (love5)
Мене денес ме болеше глава, ама ништо чудно со оглед на времево. (smile)
Поздрав до сите. (l2)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by SMESKO » 25 Jul 2016, 22:41

Добра Ве4ер ...
И јас како Дебора во доцните часови на кафица (laugh1) пред 1 час се прибрав од кај мајка ми,па ја туширав Д и ја ранев па сега ја легнав па да пишам.Бевме во саботата на плажа ама по се изгледа сите ќе се разболиме,Д и те4е носето но не е ништо страшно а јас со грлото мака невидена пијам сега топли чаеви со мед да не поможи малку од малку.

Дебора мила езерото е виро (laugh1) така го викаме ние со мм (laugh1) па повелете кај нас на гости ем вир ем кафе (thumbup) сега и се убави плажите тука кај нас dance
Кит Кат јас доцнам за трпезата ама секако ако останало би зела од тоа благото во десниот ќош (drool)
Мачето наскоро на одмор (rad) блазезиви а јас искрено да ви кажам право не одам повеќе никаде а посебно на плажа(ние се зедовме а работите за Д ги заборавивме (ner) па еден куп нервоза (ner) (rolll) ),на вас убав помин каде и да одите (joy)
Борјана мила со среќа на тестовите од прва да положиш,тоа е животна школа и дур не положам ќе ми е мака зш си немам и јас возачка (tongue)
Саншајн и беб4о порасте (love5) гушки за сите вас (grupna-gushka)
Лена Нела убав помин за крштевката тоа се убави моменти и спомени за кои вреди да се живее (a2)
Пеперутка (a2) како се дечките твои (love5)
Слатка пиши ни како МК,се надевам дека сте супер и дека времето убаво ви поминува (racinja)

Убави соништа на сите кои сега си легнуваат,јас еден туш и (dve) (rolll) (rolll) (rolll) па (edn) и (t3) (rolll) (rolll) (rolll)
Како си ја опишав работата (rolll) (rolll) (rolll) Ајде малку да ве насмеам.Поздрав за сите кои не ве спомнав (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 26 Jul 2016, 09:36

Добро утро девојки (coffee) (coffee) (coffee) Како сте,времето денес 5-ка само за спиење,што убаво си врне абе мераци,малку да ни разлади (laugh1) Ние сме супер,со мм вчера после ручек се комиравме со спиење,па станавме па кафе,лубеница,диња,па еден филм и пак 2 саат не фати (shaking) Ми фали многу В,ама таа ужива кај бабите и дедовците,секоја вечер е во парк,во трговски на кафе,со децата си игра,писка по нив абе смешки (rolll) (love5) (love5) Девојки одам јас ме бараат тука на работа, ве гушкам сите и имајте убав најубав ден (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sweety » 26 Jul 2016, 09:59

Dobro utro kaj majka mi ssme pa nema na komp. mak podrska i ne mi se pisuva ve citam super sme nie uste vo Mk. ubav den i ajdete na kafe
https://s32.postimg.org/ailp2o7et/images.jpg

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lejla7 » 26 Jul 2016, 10:27

Дoжд? Некoј спoмнa дoжд? А кaде тoa? (cry1) Кaј нaс врнеше дoцнa нoќтa, a еве сегa кo ништo дa не билo. Спaрнo, не се дише. Внaтре пoбетер.

(coffee) (coffee) (coffee) Еве oд мене вaквo кaфе, немaм време дa бaрaм сликa oд мoбилен, кoмплицирaнo ми е.

Едвaј чекaм дa дoјде септември и нa рaaт дa шетaм и преку ден, a не дa чекaм мрaк.

Ве пoздрaвувaм сите (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 26 Jul 2016, 21:15

Добро вечер. (kup)
Смешко ме изнасмеа со приказната, ама планот да се реализира исто како што си го намислила. (a2)
Мачето искористете сега време со тм, па после пак уживање со В. (love5) (kup) Се си е убаво во свое време. (bu)
Слатка послужила кафенце. (drool)
Лејла тука имаше страшен дожд утрово, не знам како стасавме на работа. Сега пак е топло. (smile)
Јас се прибрав, имав малку гости. Сега уште нешто да привршам низ дома и фаќам кревет. (piggy)
Поздрав до сите и добра ноќ (l2)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Bube » 26 Jul 2016, 22:06

Ај и од мене еден морски поздрав , непланирано дојдовме до грција на неколку дена. Цел ден се радувам од лудориите на ќерка ми во вода (joy)
Убавата, сама плива со гума, се држи цврсто со рацете а претка со ноџињата, па и во круг се врти и се смешка се радува (cl)
Има 18 месеци . Незнам може сите деца на 18 месеци пливаат сами со гума ама јас ќерка ми првпат ја видов и неможам да се изнарадувам (thumbsup) (thumbup)

Ве поздравувам . Пиеме сабајле кафенце а сега добра ноќ и сите на смешко шемата да ја користите .
Браво смешко јака си ме изнасмеа (rolll) ајде до скоро реализација на планот

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by SMESKO » 27 Jul 2016, 10:14

Добро утро од мене едно освежување


https://s32.postimg.org/r2fpuvkhx/MDSmuti11.jpg

Инаку планот се спроведе а дали ќе биде целосен ќе видиме за едно 20 дена а можи и повеќе (rolll) (rolll) (rolll) .Јас денес подранив Д сеуште спие ама таман јас дур завршам некои работи.Инаку в4ера добив и убава вест од 1 брачеда која сега на 28 август ќе прави свадба таа ни е (t3) (joy) (joy) (joy) многу и се радувам зш и покасно си се мажи и одма си остана (t3) .Кај сите Господ да дава вакви убавини.
Бубе мила убав помин Грција,а и Д моја се чудев баш и на мајка ми и кажував дека сама плива (thumbsup) и неа и беше чудно ама си имаат некој инстинкт од Бога даден (love5) (love5) (love5) срцки се (bu)
Лејла дојди кај нас на поседок,кај нас е свежо ќе ти годи (a2)
Дебора малку гости малку спиење што убаво (a2)
Слатка си ужива дома (cl) (bu)
Нинушка каде ни си ти? (big-hug) за вас со мешко
Мачето највероватно е на работа,лесна работа (racinja)
Кит Кат ајде иди на по едно (coffee) и смути (big-hug)
Убав ден на сите одам јас Д ја донесе мм станала сега (love5)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Vesela » 27 Jul 2016, 10:46

Здраво девојчиња. Значи времиштево начисто ме сотре. Многу ми сметаат вакви временски промени. Ама ај да не кукам како пензионер некој :)
Инаку јас сум во еден "проект" по дома, а тоа е правам генерално чистење по дома. Ама не обично. Тоа е затоа што мм и свекор ми имаат необично хоби, т.е. собираат се што треба и не треба по дома. Се со цел "може ќе ни се најде некогаш". Остај што никогаш за ништо не ми се нашло, само ми прави гужва по дома и работите кои се неопходни и корисни за дома кас немам каде да ги ставам!!!!! Затоа се што е непотребно, марш надвор од куќа!!!! Башка некои облеки од синко, од мене,од мм, стари, изветвени...Се отиде во канта!!!!
Вака сега почисто се дише dance dance dance
Инаку на одмор одиме на 06.8. Имаме време.
Друго се е по старо.
Ве поздравувам и прегрнувам (beer) (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”