Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Bube » 25 Aug 2016, 14:13

И баш овој на златно нијанса го земав

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Vesela » 25 Aug 2016, 16:07

Набрзински да ве поздравам. Добро сме. Нема ништо ново. Бевме на одмор и тоа.
Живелиииии (beer) (beer) (beer) (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sweety » 25 Aug 2016, 22:01

ме нена на кафе ама М стана лепенка за мене не дека и претходно не беше ама сега ни до вц не можам да мрднам морам да сум до неа, додека спие брзам да сработам нешто, и кафето го пијам на рати (laugh1) добра ноќ

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Mari G » 26 Aug 2016, 07:22

Добро утро !!! Јас да ве поздравам женички, малиот ме разбуди уште во 5.30, ама за среќа веднаш заспа :) А мама остана на тишина малку да прочепка по фб и по форумот, па кога ќе се разбудат сите пак турбо ... Наздравје (coffee)
(grupna-gushka) (lovet)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 26 Aug 2016, 12:35

Женски мои мили како сте денес (coffee) (coffee) (coffee) Јас суперррррр (rad) (rad) Петочки што би рекла Весела (beer) Денес со мм одиме малку на езерце во Дојран, (part) (part) да си ја изгушкам В едвај чекам (lovet) (lovet) (brows) (brows) Па на плажа,лежалки,нескафе,пивце,сонце,езеро,базен ммммм абе лето си е лето dance dance dance (lovet) (lovet) (lovet) На сите ви посакувам убав викенд да си имате,да си уживате,шетате, а во Недела е Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица,на сите нека ни е на помош,здравје и среќа нека ни дарува и секоја замислена желба на сите да се оствари (grupna-gushka) Ве гушкам сите најмногу другарки мои мили (beer) (beer) (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sweety » 26 Aug 2016, 13:50

Здраво (grupna-gushka)
Со кафето во рака и пред комп. М спие а јас да ве исчитам синоќе ептена набрзина поминав само, утрово чистев, правев ручек, имам уште малку ама прво да испијам кафето и ќе дозавршам, се надевам мм порано ќе заврши па да прошетаме,искрено ми фали одмор ова лето не бевме никаде на одмор, но море си е море што вели Мачето (smile) ни на базент не тркнавме ми естрав за М малечка ми еуште да ја бањам, гледаме некој понуди да одиме тројцата н апланина е сега дали следниот или понаредниот ќе видиме, како и да е и тоа добро ќе ми дојде бар за говење ќе нема да се замрам (laugh1) убав викенд (grupna-gushka)
https://s12.postimg.org/d1e3chucd/Carib ... m_6029.jpg

Ariela
Нов член
Нов член
Мислења: 85
Придружен: 24 Nov 2014, 14:52
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 43 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Ariela » 26 Aug 2016, 20:25

Дригарки мои мили добро вечер како сте ми?
Ве канамна топло убаво кафенце .
Мене мене ме немаше долго на форумов Ви се извинувам за тоа, но со обврски на работа дома знаете како е. Но морам да ви признаам фекс редовно ве читкав. Инаку за време на бременоста бев активна на форумов.
Инаку мојата принцезичка направи1год и 8 месеци .
Вашите малечки како се?
Поздрав се надевам сега ќе се дружиме почестоо.
Јас од моја страна ветувам.
(grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lena_nela » 26 Aug 2016, 22:21

И јас вечерва на брзинка,М заспа уште малку и С ке заспие па јас на раат да се до пакувам зш утре на пладне заминуваме за Хр.
Денес цел ден сум во (sonic) Се си мислаж дека нешто ке заборавам,леле ствари,торби (shaking) и тоа на два пати мм кога си одеше носеше по нешто што не го користевме и што беа зимски работи (w1) срека што имаме џипче па не собира (thumbsup)
Слатка мене и двајцата ми се лепенки-фластери во вц тројцата одиме (rolll) незнам што ке правиме вака.
Весела (beer)
Мачето убав викенд да си имате во Дојран и (love5) за В.
Ариела машала вие сте нараснале ајде сега второ (thumbup) и дружине почесто
МариГ што ке правиме со ранобудниве деца.,јас се смеам па на С му викам дека ке го пуштам на работа (rolll)
Бубе со здравје да си се служиш со моб. Слично перфоманси имаат А310ф и Ј5 (thumbsup)
Деборке мн работиш,кај ке фи трошиш парите,па нигде те нема,немој да викам полиција
К-кет и за тебе важи истото ;-)
Женски, Лека Ноќ па се чкткаме за ден два
Поззззз (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by SMESKO » 27 Aug 2016, 15:15

Женски како ми сте,јас сум за никаде настината до гуша ме префате од Д и таа не беше добра со здравјето пие Алмацин а јас сум катастрофа неможам ништо да се напијам а денес гости чекаме Бујрум селска слава Богородица напомош нека е.Пржев риби па салата,пиперки печени и итн (tongue) има уште многу да се набројува.Утре сум на свадба кај 1 брачеда кај сите за убаво да се враќа па шминки фризури а и утре гости (ner) косата да ти се крени ама само за убо да е.

Убав ден на сите,сите ве (grupna-gushka)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lejla7 » 27 Aug 2016, 17:26

Смешкo, смееш дa пиеш Пaрaцетaмoл, a и aнтибиoтик нa пеницилинскa бaзa бaш кaкoв штo е Алмaцинoт (или пaк Амoксицилин), вo кoнсултaцијa сo лекaр, секaкo. И јaс јa пoчнaв бременoстa сo нaстинкa, имaв и пoвишени леукoцити и црвенo грлo и ми дaдoa Алмaцин. Не oстaвaј се без ништo, пoлишo е кoгa не се лечи и мoже дa му нaштети нa бебетo. Пoздрaв

Заклучена

Return to “Опуштено”