Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Радост » 20 Oct 2016, 00:13

Добра ви вечер! Да ви посакам добра ноќ и само убави мисли околу себе! (grupna-gushka)

Јас за месец ваљда ќе се стабилизирам и вратам во нормала, па ќе биде се подруго.

Крофнето е супер, расте и збори како навиена. :)) И дава сила да се издржи се. (love5)

Чувајте се! (grupna-gushka)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Peperutka » 20 Oct 2016, 11:46

Здраво женички и од нас (rad) Ве гушкаме сите и ве поздравуваме,супер сме,растеме и стандард со бељите и палавоста но сме живи и здрави што е најважно (smile)
Пред две недели бевме на крштевка кај побратимите(ние што сме старосватови),дома чекаа гости, К. го земавме со нас а Д. си седеше со баба дека тој е 500 км/h,баш не е за земање никаде. Супер си поминавме,купивме многу работи за бебето со мм и направивме една преубава бовча (smile) К. си играше со дечиња,многу е друштвен и прилагодлив а и ние возрасните убаво си поминавме особено на крајот пред да си осдиме кога имаше играње на маси и на столови dance
Имајте убав ден,се читкаме пак (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 21 Oct 2016, 10:02

Девојки како сте (coffee) (coffee) (coffee) Ајде на убаво петочно утро, малку ладно (cold) (cold) НИе денес ќе одиме за К (rad) (rad) Продолжен викенд пред нас (part) (rad) Инаку во К имаме овој викенд панаир (така се вика кај нас-панаѓур) и В ќе оди со бабите и дедовците (rad) Ние уште од Ск се договоривме со друштвото за кафана, на моите родители им е роденден а татко ми стана и пензионер,па така да имаме многу поводи за славење (part) (rad) Само живи и здрави сите (love5) Имајте убав ден женски мои мили, ве гушкам и поздравувам и уживајте во викендот (beer) (grupna-gushka) (part)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 24 Oct 2016, 10:49

Здраво убавици. (kup)

https://s9.postimg.org/nqulcnien/funny_ ... ctures.jpg

Баш ми прија продолжениов викенд. Време и за шетање и опуштање. (smile) Утрово бевме со пријатели и (dob) во природа, па кафенце, па сега ќе видиме што ќе се прави - најважното е завршено. (smile)
Мачето откога немам отидено на панаѓур, баш ме фати мерак кога прочитав. Како поминавте? (joy) (kup)
Пеперутче вие сте се изнаиграле, ами ти си баш таков човек - за веселби. (a2)
Радост и јас се надевам дека по тој месец ќе се стабилизираш. Важно дека крофнето е супер, па ќе и дава сила и на мама да биде така. (a2) (love5)
Кит кет ти гости чекаш? Како е умен синко? (kup)
Слатка како сте со убавицата? (lovet) (a2)
Мари сега не врне, сигурно си шеткате? dance (joy) dance
Смешко убав, вреден мешко. Една силна гушка за вас. (a2)
Лена Нела како сте вие? Се привикна ли баткото во градника? Како сте сите? (bu)
Саншајн читам колку убаво си минете во САД. (lovet) До кога сте таму? (a2) Инаку кујната е убава и секој ден се повеќе си ја засакувам. (laugh1) Квини ми е душа, истрчана, си дуфта сега. (love5)
Борјана каде си? Ск или ПП? (kup)
Да не има некој глас од Нинка? (joy) (joy) (joy)
Поздрав до сите и ви посакувам преубав ден. (kup) (kup) (kup)

Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Bube » 24 Oct 2016, 15:23

Добар ден другарки пишани .
Една гушка на сите .
(grupna-gushka) (big-hug) (grupna-gushka)
Чувајте се

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 25 Oct 2016, 10:59

Здраво девојки мои најубави (coffee) (coffee) (coffee) Ете после продолжен викенд, после еден тон јадење и пиење (piggy) денес се враќаме во нормала, изедов овошје од сабајле па сега некој лесен појадок (rolll) Ние поминавме преубаво, В одеше 3 пати на панаѓур, пресреќна беше а само на едни статични колички се возеше (laugh1) Се радуваше, викаше, на моите им беа родендените па ептен на куп си ги прославивме сите заедно, В шлака со раце, вика црка ние пееме Среќен роденден хахахха абе смешки (part) (part) Сабота и недела со друштвата излегувавме, кафана, па диско па до сабајле и така, супер си поминавме, сега ни треба одмор после одморот (rad) (rolll) (joy) Деборче ај честито за кујната, ако имаш време стави некоја слика, ќе ни биде идеја за кога ќе ни треба нови кујни, со здравје да си ја користиш dance (big-hug)
Девојки јас само да ве гушнам и поздравам и отидов на работа (grupna-gushka) Имајте убав ден (grupna-gushka)

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Mari G » 25 Oct 2016, 20:00

Добра вечер другарки мои,, Како сте ми?
Ние викендов свадбарски . Супер поминавме. Се изнаигравме (smile) (smile) (smile)
Времето супер за шетање. Ние денес малку излеговме да го искористиме убавото сонце.
Гушки до сите ... (l2) (l2) (l2) (l2)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lena_nela » 26 Oct 2016, 08:30

https://s16.postimg.org/76fjkwc45/51706 ... 659496.jpg
Добро утро женскиии!!!! Кафето е турено ајде повелете (thumbsup)
Мене ме снема,но нон стоп ве мислев и кога ке најдев време ве читкав. Абе со децава мои јас сум на (sonic)
С.кога оди кога не во градинка,ако не му се оди ми вика денес е таков денот (tongue)
М си расте,сега треба очиве да ми бидат од две -четири,полза па станува,само се пика кај што не треба и фаќа се со ред и во уста пика,паткаме ама не мн неколку чекорчиња и клекнува . Инаку сеуште сме со само две забчиња,а сака и се си јаде .(нормално му правам ппсебни манџи и уште ги блендирам,но тој и лебче,кифличе,ѓеврече си грицка си ги џвака без проблем како стара баба со два заба (rolll) )
Инаку мајка ми ни е на гости еве веке ке направи две недели,па овој викенд и ное со неа си идеме за Мк. и ке поседиме скоро месец и пол . Па за две недели ни е славата ке треба да спремам нешто,а за месец дена подле тоа е роденденот на М. и него тука да го прославиме (thumbup)
Сега одам да читкам и по другите теми.Поззз до сите (grupna-gushka)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by ripcence » 26 Oct 2016, 23:09

(grupna-gushka) Дојдов да ве поздравам. После продолжениот викенд ѕвере ми кашлаше па и овие два дена се дружевме дома. Утре го носам во градинка и ќе читнам се раат.
Имајте добра ноќ. (love5)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 28 Oct 2016, 11:21

Другарки мои мили најмили (coffee) (coffee) (coffee) Еве по едно петочно кафенце, нели викенд пред нас (rad) (rad) Во сабота вечер сум на роденден на една другарка, а таму бааги главиме со седење, женско друштво (part) (rad) (beer) Викендот ќе одиме на гости кај едни пријатели имаат детенце на возраст како В да си се подружат малку и до Сити Мол малку В да си поигра (joy) dance Денес си имам ручек, за В исто се ми е спремно, ја земам од градинка дома ручек па после може да идеме и до игротека една имаме кај нашата зграда dance Или ако не е ладно многу да прошетаме, секако гледам во текот на денот пола до еден час да е надвор (lovet) dance Женски мои мили најмили имајте убав ден и убав викенд (beer) (beer) (beer) (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”