Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 25 May 2016, 19:33

Пеперутче среќен роденден!!!!!! (con) (con) (con) Да си ни жива и здрава и секогаш среќна и весела. (jmp) Уште 100 родендени да си прославиш опкружена со луѓето кои те сакаат. (a2)
(party) (party) (party)
Лена Нела обавезно ти се јавувам и тебе штом сте ранобудни. (rolll) (kup)
Рипченце баш ни фалиш. (a2)
Смешко проштевте ли? dance (bu)
Кај мене ништо ново. Се прибрав од работа, испазарив и сега не ми се мрда. (smile)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Peperutka » 26 May 2016, 11:50

Дебора Среќен,НАЈСРЕЌЕН роденден (part) (rad) (part)
Секогаш да си среќна и да ти се исполнат сите желби.Само убавини и радости да имаш во животот (ce)

http://i43.tinypic.com/wjc190.jpg

Патем,неможам да ја најдам темата Среќен роденден (confus)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by SMESKO » 26 May 2016, 13:28

Дебора ти посакувам мноооогу среќа,здравје и љубов од се срце

Патем се шетнавме до Претор времето КАТАСТРОФАЛНО (laugh1) но сепак беше убаво друштвото па времето не е толку битно.В4ера ставив и нокти за на свадба,утре имам закажано за веѓи,а сабота фризура (pipi) абе што да ви кажувам,секаде за убаво да се враќа.Денес малку да зачистам и утре повторно на шетна ќе одам заедно со Д,треба да ја оставам кај мајка ми на чување,фала му на Бога што толку многу ми помагаат инаку маф ми е работата (thumbup) .Сите ве (grupna-gushka) и ви посакувам убав ден,и онака денес е прекрасен ден,штом на нашиот најдобар пријател му е роденден,Дебора (a2)

http://s33.postimg.org/pttzzij73/wpqgl.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 26 May 2016, 14:01

Деборчееее среќен најсреќен роденден (part) (part) (part) Да си жива и здрава,секогаш среќна,весела и исполнета,секоја замислена желба да ти стане реалност (part) (con) (con)
Пеперутче со задоцнение Среќен роденден на тебе и на твоето срце малечко,да сте живи здрави и се најубаво (part) (con) (big-hug)
КитКат како си ти мила,турбо и мама и синко така,синко умно детенце,секоја чест на родителите за такво воспитување на детето (love5) (big-hug)
Смешко мила како си ми ти,удри на шетање, на средување,блазе си ти,па и подруго си е кога има кој да ти помогне со Д како твоите нели dance (cl) Сега викендот си на свадба така ли (big-hug)
Слатка како сте вие,како е малата принцеза,како поминавте на крштевката (love5) (big-hug)
ЛенаНела како сте,како се сонцата твои,а значи вие рано си станувате (cl) Гушки за вас мила (big-hug)
Сите девојки ајде каде сте,Мешињата да се пофалат како се (joy) (cl)
Ние сме супер,Фала ви на сите за честитките за годишницата,да сте ми сите среќни цел живот dance Ние си поминавме супер,бевме на ручек во Киндер Парк и супер беше,ем ручек за мама и тато,ем играчки за В,сите задоволни (jmp) (beer) Еве сега ќе ве почастам нешто што јас обожавам а тое е сладолед.Деборче и за твојот роденден частам (big-hug)

http://s33.postimg.org/718od6h4f/images.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 26 May 2016, 20:41

Добро вечер. (kup) Фала ви на сите за честитките, со дупло арно се да ви се врати. (big-hug)
Мачето подобра ли е ведрата мома? (love5) (a2)
Смешко кога е свадбата? (w1) (a2)
Пеперутче кога требаше да се сели форумот од опуштено избришав некои теми за да трае пократко време, да не била темата за родендени меѓу нив, ама не сум сигурна. :ymblushing: Ептен ни се наблизу нас родендените. (racinja)
Поздрав и до другите. Да раскренам малку, па да спијам. (laugh1)
Гушка за сите. (grupna-gushka)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Vesela » 26 May 2016, 21:33

Деборче и Пеперутче, да сте живи и здрави. Среќен нека ви е роденден. (beer) (beer) (beer) (part) (joy) dance (con) (con)
Поздрав до сите останати :)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sweety » 26 May 2016, 21:44

Само да ве поздравам од мк , една недела сме овде, м е супер уѓива нон стоп сме со народ на сите се смее , ептен е срцка, уб ава вечер само да се пријавам да не не мислите (l2) (l2) (l2) (grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lena_nela » 26 May 2016, 23:10

На брзинка пред легнување,само да им честитам роденден на нашите пријателки,се извинувам што е закаснето но не е заборавено (thumbsup)

http://s33.postimg.org/aa1q6ib3z/happy_ ... 9vr6ov.jpg

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by kit-kat » 26 May 2016, 23:56

На 10 мин.пред полноќ да и честитам роденден на Дебора. Да ни си здрава и жива уште сто години. (jmp) (jmp)
Пеперутка и на К и на тебе задоцнето среќен роденден (con) (con)
На Радост честито тригодишнина на форумов (part)
Само за убави работи да пишуваме.
Смешко,Лена,Слатка , Весела,Нинушка, Борјана Саншајн Лејла Сашка Тина Онли...ве гушкам сите.
Многу ми е убаво кога гледам долги постови и се срамам што неекое време немам напишано и јас дека сум (sonic)
Добра ноќ.

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lena_nela » 27 May 2016, 08:36

Добро утроооо,кој е за турско кафе,БУЈРУМ (thumbsup)

http://s33.postimg.org/6lgfat0an/img_3043.jpg
Ние со М ранобудни,а С си спие.Времево конечно е убаво,вчера С не влезе дома,во двор,шеткање,па кај баба и дедо,па синојќа М го оставивме со свеки и ние со С и мм си излеговме,онака еден круг направивме,пријатно беше за шетање.
К-кет (sonic) одмораш ли некогаш,или кога ќе отидеш на одмор :grin:
Борјана каде се миличка,те немам читнато одамна , дали си ми добра???
Весела (beer) (beer) (beer) денес е петок,незнам зошто мене ми е како сабот?!??!
Нинушка (love5) на (t3)
Слатка вие си уживате со М на гости кај најмилите (thumbsup)
Буцииии каде си? И тебе нешто по ретко те има ,доаѓаш со по некоја ибава слика од лепотанот и те снемува,ете за некое време,може ќе бидеме комшики (w1)
Мачето големи бацкии до В (a2)
Славеничките Дебора и Пеперутка како си го прославите родендените???
Смешко подготвена за на свадба (thumbsup)
Радост,Рипченце,Саншајн,Т има,Онли,Хепинес,Мари....... И сите останати (grupna-gushka)
Имајте убав ден!!!!

Заклучена

Return to “Опуштено”