Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sweety » 03 May 2016, 11:00

хелоу (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) само да ве поздравам додеека М спие ,седнав да се напијам едно кафе ,убав ден (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by kit-kat » 03 May 2016, 11:43

ЗДРАВО на сите. еден голем минус за мене.Ме немаше,но ипадот на синко е на ремонт (smile) на тел.немам мак подршка па ве читав од сенка (tongue) сега се сетив за лаптопот кој не го имам отворено 3 месеци.Па да ви пишам.
За многу години среќнио празници.
Ние бевме на викенд 4 дена супер поминавме.Синоќа се вративме.Пред тоа турбо со работа,со обврските на синко.Играше на сидо фестивалот па 2 дена бевме таму.Со натпревари и учества сегде и секаде (w1) веќе вртоглавици имам од се (rolll)
Пред тоа бевме Солун на пазарење,па Скопје на контрола за алергијата.Инаку диет режимот со синко ни оди супер.Веќе е -4 кг.Манекен на мајка (laugh1)
Ве поздравувам и (kup) сите поздрав до новата мама тука,мило ми е што не има повеќе.Поздрав.

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 03 May 2016, 13:17

Христос Воскресе,Навистина Воскресе...За многу години празниците,живи и здрави и исполнување на сите на желбите.Инаку ние убаво си поминавме во К,само што во четвртокот В ми се разболи ми крена до 40 тт па трчење по болници,крвни слики ама голем Господ веднаш се крена на нозе,овојпат завршивме со антибиотик и него го испивме па сега сме супер.Битно беше дека на Велигден беше добра без тт и од денес тргна во градинка а јас на работа,ама со скратено раб време ќе одам оваа недела па ќе ја земам порано,да не и дојде наеднаш цел ден седење таму.Вие како сте ми? Ве гушкам сите а времето е само за спиење дома (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by SMESKO » 03 May 2016, 16:02

Женски мои најубави (coffee) (coffee) (coffee)

Како ми сте?Ние со Д денес до на амбуланта па др ре4е дека вриела од секрет па ни даде сируп па се надевам дека ќе и помине.Ручек се спрема и мм заминува на пат па утре малку работно а за четврток уште сега имам планови за шетна (rolll) само убаво да е времето (smile)

Убав ден (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 03 May 2016, 21:36

Добро вечер. (grupna-gushka) Јас сум преморена, ама морам да ви посакам добра ноќ на сите. (l2) (grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lena_nela » 04 May 2016, 23:07

Еве ме и мене малку покасно ;-) Децата во кревет,јас малку вежбав на (орбитрејк некои 25 мин.па стомачни) и сега сум спремна за во кревет (thumbup)
К-кет дај кажи каква диета држите со синко?!?! И едно големо браво за манекенчето твое и детенце кое успева во се да учествува,натпреварува,учи.... (cl)
Дебора добра ноќ и да се одмориш,утре да си ни свежа (thumbsup)
Мачето и Смешко и вие сте поминале настинки како нас,таков е периодот.
Слатка изгушкајми ја снајката (love5)
Борјана,Весела,Радост,Нинушка,Рипченце,Мари,Пеперутка....
Имајте добра ноќ

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sunshine_2012 » 04 May 2016, 23:12

Здраво друштво! Јас за Велигден си бев во мојот роден град, кај мајка ми, и убаво ни беше, па си дојдвме дома и мајка и со мене.
УБав празник, Исус покажа колку многу не сака дури својот живот го даде на крстот за да ние имаме простување за нашите гревови.
Инаку ние сме си добри, Ф веке си ручка, а и почна да е многу подвижен кога ке го ставам на земја, се влече и си стигне до целта, се гледа дека е темпераментен. јас само темпераментни деца рагам (rolll). Даниел заврши со 4то одд. правеше тестови( по интернет тест кој што сите деца го прават у Америка. имаше пет предмети и на сите и на сите доби 99 проценти. спага во групата на 1 процент најдбри ученици. горда мама (love5)
Давид почна 1во одд, и многу добро му иде малку ке се заинате ама одличен е.
Калеб ми е фаца, тој и без многу присуство на час, веке брои, собира, ги знае сите букви и ги пишува, многу ми е интересен, како да се натпреварува со браката му.
Вчера искористив да отидам со мм во Ск( големите со баба си седеа дома). Прошетавме низ Сити мол и си изнакупив работи за мене и ајде по дома. Инаку се купувам за децава, а и барав да му купам поклон на мм за роденден, ама немам идеа што (confus) . Кој има идеа нека слободно споделе.
Женски одох да спијам изморена сум ептен, два дена сум ваква (work) Генералка правам дома сте пред велигден си чистат јас после Велигден. (rolll) поздрав.

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sunshine_2012 » 04 May 2016, 23:15

Лена нела во исто време сме пишале.
браво за вежбањето, јас никако цврсто да зстанам со моето трчење, Ама ке се охрабрам, морам малку да намалам во струк, стомак ми остана не дека е ужас, ама јас сум си научена на порамен стомак ово ко да сум 5 месец трудна.

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lena_nela » 05 May 2016, 09:11

Добро утрооо!!!! Кој е за кафицааа

http://s32.postimg.org/z7fs0q7gl/broz_k ... kovska.jpg
Саншајн браво за дечињата,умни деца си имаме (thumbsup) многу бакнежи до четворицата лепотани (love5)
Абе жени од нас овде кафеџики и муабетџики што сме некако ни водат машки деца (laugh1) се сме машкуданци само слатка,мачето,тина,рипченце(+2) се со женски,ајде малку работа на женски деца (w1)
Инаку и ние еве почнавме по малку да јадеме кашички од јаболче,круша,банана,тиква,морковче...денес ќе пробаме компирче (drool) се си јаде за сега.Еве сега ми зборува нешто,а интересен ми е овие два дена кога се лути му се испушти на два пати МАМ,МАМ и брмчи ако сака да го кренам или па сега сака да дофати се и ако нешто неможе почнува да се нервира.А со бато С мн си се сакаат,си играат,поголемиот нешто му зборува а ова па се смее ли смее (love5)
Слатка како сте вие,почнавте со кашички???
Девојки поззз (grupna-gushka) Одам да пружам алишта додека малиов си лежи и игра (не знам како се викаат оние како јорганчиња за на тепих со играчки,ужива на нив и игра по 30 мин.доволно за да средм нешто)еве вакво

http://s32.postimg.org/ogpzuquo5/Baby_E ... 988_03.jpg
А вчера ни стигна и вакво ќебенце

http://s32.postimg.org/6p0lb2b45/0_5f6c ... 9_orig.jpg
со две лица,колку се израдува С. цел ден двајцата лежеа и играа. (racinja)

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Mari G » 05 May 2016, 12:57

Lena_nela wrote:Добро утрооо!!!! Кој е за кафицааа

http://s32.postimg.org/z7fs0q7gl/broz_k ... kovska.jpg
Саншајн браво за дечињата,умни деца си имаме (thumbsup) многу бакнежи до четворицата лепотани (love5)
Абе жени од нас овде кафеџики и муабетџики што сме некако ни водат машки деца (laugh1) се сме машкуданци само слатка,мачето,тина,рипченце(+2) се со женски,ајде малку работа на женски деца (w1)
Инаку и ние еве почнавме по малку да јадеме кашички од јаболче,круша,банана,тиква,морковче...денес ќе пробаме компирче (drool) се си јаде за сега.Еве сега ми зборува нешто,а интересен ми е овие два дена кога се лути му се испушти на два пати МАМ,МАМ и брмчи ако сака да го кренам или па сега сака да дофати се и ако нешто неможе почнува да се нервира.А со бато С мн си се сакаат,си играат,поголемиот нешто му зборува а ова па се смее ли смее (love5)
Слатка како сте вие,почнавте со кашички???
Девојки поззз (grupna-gushka) Одам да пружам алишта додека малиов си лежи и игра (не знам како се викаат оние како јорганчиња за на тепих со играчки,ужива на нив и игра по 30 мин.доволно за да средм нешто)еве вакво

http://s32.postimg.org/ogpzuquo5/Baby_E ... 988_03.jpg
А вчера ни стигна и вакво ќебенце

http://s32.postimg.org/6p0lb2b45/0_5f6c ... 9_orig.jpg
со две лица,колку се израдува С. цел ден двајцата лежеа и играа. (racinja)
Лена_Нела од каде ги порачувате тие бебешки реквизити, кебенца....?

Заклучена

Return to “Опуштено”