Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 08 Feb 2016, 11:59

Хаха Нинкеееее (rolll) (rolll) (rolll) Ќе издржи тм, ами како. (laugh1) Сега нека се загрева. (rolll)
Баш ми е мило, ама ептен. (a2)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Ninushka » 08 Feb 2016, 12:02

Сега имам нова причина за плачење-па вие сте ме поздравувале во темава и коа ме немало (cry1) (cry1) (cry1) (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 08 Feb 2016, 12:06

Важно сега те има и тоа дупло. (rad) (rad) (rad) (a2) (a2) (a2)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Ninushka » 08 Feb 2016, 12:25

дааа.. а ова приватните пораки работат сеа?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 08 Feb 2016, 12:37

Работат, се работи сега. (smile)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Vesela » 08 Feb 2016, 13:38

Јеееее Нинушка ни дошла со убава вест. Многу се израдував (joy) (jmp) (joy) . Со лесно нека врви бременоста и чувајте се со бебушот. А што се однесуба до хормоноте, не се секирај, ја не трудна така сум си кога ќе ѓе фатат (rolll) (rolll) .
Поздрав до сите, живели (beer) (beer) (grupna-gushka)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Радост » 08 Feb 2016, 14:28

Честитки Нинушка, со лесно да си ја износиш бременоста. (jmp) (con)

Деновиве сонцето убаво, па и не беше загадено и се фрливме на шетање. Што покрај Вардар, што во парк ... Сама ми носи алиштатата да ја спремам, демем што си заседнала дома ајде на шетање. (rolll) Уште влегува во шаторот и го бара шеќерко, ѕверката најмила на рипченце. И кога ќе влезе и ќе вика да дојде јас готова да се расплачам, ич не можам да ја гледам со тој тажен поглед. А од друга страна си мислам, ех радост, што ли се те чека во животот со нејзе и каква се ќе ја гледаш и ќе мора да бидеш силна.
И да, кога шеќерко ми викаше мама мама а ова? дека ми беше природно и му одговарав одма, едно што го сакам многу, а друго што секогаш ќе ми остане желбата и за уште едно дете. Нека е жива и здрава да се чуваме и радуваме заедно. (love5)

Ви посакувам убав ден на сите. Дебора варам зелен чај и за двете. (racinja)


(grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 08 Feb 2016, 14:45

Сакам чај, одма идам. (sonic) (racinja)
Читам како сте поминале со Рипченце и другарчичата од меше и се топам. (love5) Фала Му на Бог за нештата што доаѓаат од Него, а ова едно од нив. (a2)
Рипченце кога ќе можеш повели пак на кафенце и фала ти за споделените зборови. (a2)
Борјана јас цело време те сметам за вработена. Па не може да се каже дека не работиш. ;-)
Веселко супер што сите сте добри, да здивнете и да се изнашетате. (beer)
Саншајн браво за Калеб (love5) Силен воин е он. (love5)
Лена Нела што убаво зетко на Слатка совладува нови вештини, радости. (jmp)
Нинка ни се врати. (jmp)
Другите кај сте? Ајде на новава тема. (kup)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sweety » 08 Feb 2016, 15:34

Еве сум и јас (sonic) на кафе во новата соба нека ние аирлиа и само убави работи да пишуваме во неа,а еве и има,Нинушка со најубават вест (t3) честитки и овде за бременоста,Весела мило мие што сте подоброи и мт и синко твој (beer) ,Радост што убаво си се изнаиграле малите срциња, Смешко како сте со Д,Борјана (coffee) ,Кит кат ајде на кафенце (coffee) одамна те немам прочитано,Лена-нела вие само растете,Маче како сте вие со В се навикнавте ли во Ск. од кога почнуваш со работа.Вчера имавме гости па кога си отидоа кога се расцрка М нешто ептен плачеше дали мешето ја болеше незнам па кога се смири ние со мм се изнаплакавме многу ми беше жална дали во овие три месеци 4-5 пати најмногу така да се има расплачено ама срцето ми се кине кога ја гледам инаку си е мирничка денес е како нова, си заспива околу 20-21 часот си спие до кај 2:30-3 се буди за млекце и си продолжува до 6 наутро понекога е будна до кај седум и си презаспива до девет а некогаш си продолжи така да и мама е наспана (thumbup) тоа е женски од нас убав ден на сите
http://s13.postimg.org/ghz7cfvmf/coffee ... 36e5uu.jpg

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Ninushka » 09 Feb 2016, 08:25

Добро утро друшкиии (a2)
Јас си седнав овде да си го допијам кафето. Јес да трудна ама едно пијам и со рамна лажичка кафе а многу соино млеко. Првиот пат ич не го сакав ама сеа па ми се пие и си дозволувам сабајле едно.
Леле Свити душичка мала сигурно те извадила од памет. Многу се жални така. јас со внука ми имав една ситуација на која и ден денес кога ке ми текне коса ми се крева. абе со денови не спиев. јес да сите викаат-еее тоа цело време ке ти се случува ке се навикнеш, а па со второ ке видиш нема ич да му ја мислиш...не знам. мене уште ми е хорор тоа што се случи. а неа ете ја, трча наоколу хиперактивно и блесаво со паметот у сунѓер претворен (убава таа на тета) (laugh1)
Денес станав у 3 (rolll) Ото (кутрето што си го зедов) ме слушна и почна да квичи и ај викам дој у спална со нас. се будам едно времеи што да видам (scared) Ото легнал меѓу мене и мм, главата меѓу перниците спие дечкото на грб со 4 буквално у вис. нагоре ги испружил нозеете и спие малиот хрчи абеко да му е последно спиење на светото (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) не можев да си верувам на очите па го будам мм и двајцата се смееме (rolll) и отспа така до 7 дур не го станавме и трк со тањирчето у уста иде, гладен тој (rolll) (rolll)
Туку ај по едно кафе да турам овде за сите (grupna-gushka)

https://40.media.tumblr.com/3cdd101834a ... o1_500.jpg

Заклучена

Return to “Опуштено”