Другарки ајде на кафе :)

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 13 Feb 2016, 07:55

Добро утро. (kup)
Надвор е тмурно, ама кафево се насмеало. (smile)

http://s8.postimg.org/8jykjynnp/Coffee_ ... akfast.png

Имајте убав ден. (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Maceto » 13 Feb 2016, 09:29

Добро утро и убав ден (big-hug) Еве преубаво кафенце од Дебора и јас го намирисав (coffee) Се изгубив ептен,и нова тема за кафенце сте отвориле па сега ќе ве исчитам сите (love5) Ние сме супер,не снема бидејќи сега во Ск додека да се средиме,да прередиме шкафови со алишта,комплетно се преселивме таму,доста беа 8 месеци во К,па и бабите да одморат малку а и ние да се вратиме на рутината во Ск.Па и времето не послужи по 2 саати со количката шетаме В ужива па по кафичите во населба пиеме кафенце,па после дома ручек за неа за нас и турбо сме.Сега почесто ќе се читаме и пиеме кафенце.Сега да ве прочитам сите и да ве гушнам силно (grupna-gushka)
Имајте најубав викенд (grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Lena_nela » 13 Feb 2016, 09:51

Мммммм ми мириса на кафе (drool) Дебора ептем си го погодила кафенцево,инаку и кај нас тмурно (tap)
Мачето,вие вообичаено си шеткате со В.
Јас денес и утре во гужва со гости само ми се најавуваат,ајде само за убаво да е (thumbup)
Нинушка имињата се супер,сега без паника можеш да чекаш додека не ти каже др. и конечно да падне одлука (thumbsup)
Саншајн како се твоите срценца (grupna-gushka)
К-кет,Весела, ди каде сте со тепањето на настинката???
Денес мене грли ме боли и нос тапа (fr) само да не фатам тт,што ке правам со бебуш.
Борјана каде ни се изгуби,два дена те нема (scratch)
Ајде на доручек посебно за Нинушка (thumbsup)
http://s30.postimg.org/b5lkbhckt/klopa.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by sweety » 13 Feb 2016, 12:33

Добар ден (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) ми треба еден бокал кафе ем се напив и осеќам како да ми фали,овде сонце ама со заби малку прошетавме со М пола саат со количката на сонце и назад,се читкаме чекам едни пријатели на кафе па кај и да е ќе дојдат,убав ден (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by SMESKO » 13 Feb 2016, 16:10

Овде убавио друштво се собрала dance dance dance
Еве и едно кафе од мене (coffee) јас сега го пијам 2 мое кафенце.
Инаку решив да живеам здрав живот,мисла на исхраната па ко за 2 ден сум супер (rad) ама незнам до кога ќе ме држи оваа силна желба (laugh1) се надевам за подолго.
Д спие од 1 час па јас направив торта за мажулето и му купив мирис (thumbup) оваа е прва година да го славиме утрешниот ден,ме фати инает тој мене никогаш не ми подготвил изненадување па зш јас да бидам будалетинка (brows) а за сега ми вете златно лан4е па ајде и јас да се потрошам малце (rolll) (rolll) (rolll) .
Тоа е од нас,бидете ми поздравени и имајте убав преостанат ден.
Инаку ние утрешниот ден ќе го славиме денес (ttc) ,зш утре не е тука ќе заминува на пат (smile)
Поздрав

http://s14.postimg.org/qn3nsb0fl/nekolk ... shrana.jpg

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by SMESKO » 14 Feb 2016, 10:51

Другарки ајде на

http://s29.postimg.org/6n424klnr/kafe.jpg
и на


http://s18.postimg.org/xmnb6pe3d/IMG_17 ... 00x600.jpg
од овие јас не си земам ама за вас ќе има (thumbup)

Денеска со помалку обврски па ајде повторно да ви пишам (smile)
Денес времето супер,сончево и нема ветер (thumbsup) со Д малку се прошетавме во дворов ама плачи по тракторот (rolll) (rolll) уште сега покажува интерес за коли,трактори,цела се метнала на татко и (laugh1) (thumbsup) .Сега заспа,сабајлечки уште од 7 саат со плачење се разбуди има некоја мака изгледа зш никогаш не плачеше за безврска (sad1) деновиве имаше многу мака и со дундето многу и беше воспалено и имаше како мозолчиња изгорени кои штотуку не пуштиле крв (cry1) (cry1) (cry1) греотичка којзнае колку мака си имаше.Сега е подобра при секое менување пелена ја мијам со сапун4е бекутан и гледам подобра е (smile) .
Денес мм заминува на пат,в4ерашниот ден многу убаво го прославивме со малку винце и блакце (brows) јас каснам мнооогу мало пар4е благо што за мене е чудно (scratch) ама добро се држам.
Останатите како ми сте (grupna-gushka) сите ве гушкам и поздравувам и кој празник и да го славите убаво да си поминете (jmp) (jmp) (jmp)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by kit-kat » 14 Feb 2016, 11:43

Среќен Валејнтајн и Св. Трифун за тие што го слават. (lovet) (love5)
(coffee) (coffee) (coffee) добро утро.
Напишав пост но го нема. Како сте?
Јас сум подобра, но сеуште не во топ форма. Кашлам и немам сила. Но ќе помине.
Гледам вие добри во поголем број на кафе. (coffee)
Јас денес по дома. Со синко да повежбаме

Tina9
Редовен член
Редовен член
Мислења: 318
Придружен: 11 Jul 2014, 15:50
Му се допанале: 94 пати
Им се допаднал: 177 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Tina9 » 14 Feb 2016, 15:34

Леле Смешко аман тргај тие палачинките, замина екранов (thumbsup) Јас се преориентирав на вегетаријанско веганска исхрана ама по екраниве се и сешто ке начека човек само да се лигави (piggy) Јас пак болна со гнојна ангина и инфузии на 12 сати. Од толку антибиотици изминативе месеци многу имунитетот ми опадна и сега дури кренам глава треба време. Не ве имам прочитано неколку дена, сега ќе ве исчитам. Се надевам добри сте ми (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by Debora » 14 Feb 2016, 15:46

Здраво девојки. (kup)
Тина и јас повторно се вратив на вегетаријанска исхрана, ама ми фалат вкусни рецепти. (laugh1) Брзо да ни оздравеш. (a2)
Кит кет долго те држи таа настинка. Еве и една велешка тава, да види она дали нема да си оди. (fr) (comp) (kup)
Смешко ме изнасмеа со тракторот, темераментната девојка не ја интересираат шаблони. Си знае што си сака. =))
Слатка барем сте прошетале, кај и да е и ќе се отвори уште поубава сезона за шетање со бебушка. (love5)
Лена Нела сигурно начекавте сонце. (rad)
Јас денес низ дома работа, па после ќе дојдат гости и така. (smile)
Поздрав до сите. (l2)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Другарки ајде на кафе :)

Post by kit-kat » 15 Feb 2016, 07:46

(coffee) (coffee) (coffee) за добро утро во ова тмурно поненеделничко утро.
Ве (kup)

Заклучена

Return to “Опуштено”