Со убаво друштво на топол напиток

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sunshine_2012 » 08 Mar 2017, 11:55

Среќен 8 ми Март женски. Ајде на кафе.
Дебора веке кујната ке биде готова следната недела петок некаде. Едвај чекам. Плочките се залепени на ѕидот, сега на подот ке ги лепе. Ке се издржи.
Мм ми купи цвеке внимателен е тој секогаш ама ваквите денови не ги заборава. Јас не сум захтевна многу, се радувам на мали нешта. За цвеке то сум пресреќна. (rad)одам јас да варам млеко. Домакинка. (rolll) Имајте убав ден.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by SMESKO » 08 Mar 2017, 19:39

Честит 8 март женички,убав ден на сите (beer) (beer) (beer)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by kit-kat » 09 Mar 2017, 07:15

(coffee) (coffee) добро утро девојки. Со закаснување среќен 8 ми Март бидете здрави и живи. (grupna-gushka) јас синоќа бев со женско друштво (joy) dance (joy) до еден ама морав да станам рано.
Мајстори моментално немаме уште 1 недела, сега суши тоа што ставија а потоа пак (comp)
Ќе преживеам (whistle)
Борјана те чекаме со убави вести.
Другите ве (grupna-gushka) (grupna-gushka) сите

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 09 Mar 2017, 07:46

Добро утро. (grupna-gushka) Си начекав кафенце на готово. (thumbsup)
Тешко е со мајстори.... ама кога ќе ги испратите мајсторите убавини ќе ви биде дома. (love5) Се радувам за вас. (big-hug)
Со лесно и со убаво да мине денов. (grupna-gushka)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Peperutka » 09 Mar 2017, 12:38

Честит 8ми Март со закаснување, да бидете секогаш исполнети и среќни. (part) (pipi) (part)
Ние со мм синоќа бевме на прослава во ресторан(добив карти за двајца од една наг. игра) и супер си поминавме,бендот растураше, јас сум љубител на играњето па се изнаиграв,ма баш ми требаше една таква разонода. Се вративме околу 1 часот, децава свекрвами ги чуваше, К. не сакал да спие па не чекаше нас и заедно си легнавме.
Кога сме кај мајсторите,да се пофалам дека си го средуваме катот, па за 2-3 месеца ќе се вселиме на нов,среден и опремен кат (part) Куќава ни е на три ката,на први се девер ми и јатрвами, на втори сме ние со родителите на мм, па редно е и ние да си се средиме,сега третиот го правиме за нас. Се е изглетувано и кречено, кошулица и ламинат ставивме, ќе има детска соба(за која ми е посебно мерак) сега сме во фаза на купување електрика(шпорет,машини...).Кујната ќе биде бела,порачана е. Бањата е при крај .Мм сака на саемот за мебел да иде, да видиме за гарнитура,маса,столови. Ќе имаме две тераси,една голема од салонот и детската е исто со тераса. Многу се радувам и ни е многу мерак.
Поздравженички и уживајте во денов (joy) dance

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by borjana » 09 Mar 2017, 23:21

Ви посакувам добра ноќ и слатки сни.фала му на Бог што сме добри и утре да бидеме исто. ве гушкам за мирна и безгрижна нок

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 10 Mar 2017, 07:49

Добро утро. (grupna-gushka) (coffee) кој е за кафе? Мене ме боли глава,па едно турско ептен ќе ми легне. (coffee)
Пеперутче и кај вас значи времиња на проширување. Ептен ми е мило за тебе. (big-hug)
Борјана стварно е така. Мн пати Божјите милости си ги земаме здраво за готово, а има толку работи за кои треба да сме благодарни. (love5)
Имајте убав ден. Викенд иде. (jmp)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by SMESKO » 10 Mar 2017, 08:52

Си земам и јас едно турско (coffee) (coffee) (coffee) еве и за сите кои денес ќе дојдат на по едно кафенце.Ние со Д станати сме од кај 7 саат па ве4ер ќе го чекаме татенцеда си дојди од на пат и утре повторно на пат за Бт ама овој пат е сладок ќе пазаруваме за бебе што ни треба а и за мене,Д ќе ја оставам кај моите на гости а со нив е радости dance dance dance така да сите ќе сме среќни и весели (joy) (joy) (joy)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 10 Mar 2017, 12:25

Здраво женички, ја носам десерт после кафето, нешто ми се јаде благо па ова добро би ми дошло, кафето испиено а нешто се осеќам мрзоволно додека М спие јас ќе поодморам малце со некој филм , времето е врнежливо тмурно само за (couch) убав ден.
https://s7.postimg.org/59c8yztrv/tulumbe2.jpg

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by borjana » 10 Mar 2017, 14:20

Добар ден девојки, јас зошто сум на пост ќе ве почастам со неколку реченици од мојот духовен отец (простете ако е погрешно местото само сакав да ви го разубавам денот)

Преку Жена Бог дојде меѓу луѓето. Благородната, чистата и пренепорочна Дева Му го подари местото за Неговото воплотување. Нејзиното срце беше одбрано за сад на Божествената благодат. Со таа неискажлива Божја тајна на жената ѝ се даде една нова возвишена мисија во светот: да биде соработничка на Бога во духовната обнова на човештвото. Природно надарена со милостиво срце, нежност и љубов, и носителка на кроткоста и добрината, во овие свои особини таа може да стане онаа морална сила која победува и преобразува.
+Архимaндрит Партениј+

Заклучена

Return to “Опуштено”