Со убаво друштво на топол напиток

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 11 Mar 2017, 07:37

Добро утро. (kup) Лелееее тулумбиве на Слатка како се погодиле. (w1) (drool) (drool) (drool)
Ставам по едно турско, супер комбинација ми е тоа. (brows) (laugh1)
Сабота ми е омлениот ден, за опуштање, дружење и прошетки. dance
Смешко сигурно ќе уживате во шопингот. (a2)
Убав викенд на сите. (l2)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by borjana » 11 Mar 2017, 09:18

Добро утро јас со чај ве дружам денес... малку облачно... Дебора ми даде инсппирација и јас денов за опуштање ќе го направам да биди (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 13 Mar 2017, 07:47

Добро утро убавици. (grupna-gushka) Има ли некој за кафе? (coffee) (coffee) (coffee)
Денес понеделник. Нека ја исполни Бог неделава со убавини и Слава. (love5)
Поздрав до сите. (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 13 Mar 2017, 11:35

Дебора еве ме мене на кафе, ние прошетавме М спие, ручекот ми енаправен , убав викенд имавме добро е што се пгоди времето шетавме, битно бев ослободена од ручек правење , јадевме надвор наполнивме батерииите , се радувам што иде пролет, милина вака затворена дома ич не ми се седи, кога ќе стане М само да јаде и пак ќе шетаме обожава да се лула, да си игра ептен им се радува на децата кога ќе се ролди бебето и малку потпорасне заедно ќе си играат, мала разлика ќе биде тешко ама радоста уште поголема. убав ден
https://s8.postimg.org/or7je2mb9/image.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Maceto » 13 Mar 2017, 14:05

Здравооооооооооооооооооооо убави мои девојки (coffee) (coffee) (coffee) Ме нема некое време ама ете затоа за мене (fr) (fr) (fr) Инаку на работа околу завршните гужва ептен, ама сега сме слободни (rad) (rad) Освен секојдневните работи хахахахах (thumbsup) (thumbsup) В е супер, расте, лудува, весела е, оди во градинка, крајот на февруари поминавме со стомачен вирус од 3 дена ама фала му на Бога се добро и брзо се заврши (smile) Сега В збори нешто, кога се разбираме кога не хахаха нели оти е на кинески, ама многу е умна и 200 на саат е, како мајка и хахахахах dance (joy) Викендот се спремаме за крштевка, сум изнакупила се што треба (part) (part) Инаку мм и В ми подарија за 8-ми Март панталони и кошула, едни со висок струк долу пократки абе ептен ме дотерале (rolll) (rolll) А од се најмногу солзи радосници ми надојдоа кога отидов во градинка да ја земам и таа трчи накај мене со Честитка во рака што ја правеше со учителките во градинка ( нели децата само им сметале не дека им помогнале ) и вика со честитката по мене мама,мама (lovet) (lovet) е срцето ми се стопли, најубав 8-ми Март до сега, фала ти боже за се (love5) Викендот шетавме малку бидејќи беше ладно, овој ќе одиме за К и таму пак ќе удриме на шетање (joy) dance Инаку во парк сме главни, секој ден сме таму, она вика по сите на улица, им кажува здраво луѓе се вртат се смеат, ама на мене срце полно (lovet) (lovet) (lovet)
Сега одам да ве исчитам сите по ред, може имало многу новости а јас не сум во тек, ама не ми се лутете, бидејќи јас ве мислам и ве гушкам силно најсилно (grupna-gushka) (grupna-gushka) Ај сега понеделнички убава недела (beer) (beer)

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Mari G » 13 Mar 2017, 21:07

Женичкиии не ве заборавив,сега набрзина ве поздравувам,наредните денови ќе го оправдам моето отсуство
(l2) (l2) (l2) (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 14 Mar 2017, 07:48

Добро утро. (grupna-gushka) Што убаво кога ќе се соберат повеќе кафеџики. (love5)
Имајте убав ден. (big-hug)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 15 Mar 2017, 07:43

Добро утро. (grupna-gushka) Го откажувате кафето? (laugh1) И турското дури? (coffee) Убав ден на сите. (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 16 Mar 2017, 12:54

Какво откажување, Деборче нема шанси, најслатко е кафето овде испиено (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) , надвор сонце , шетавме и заспа , сега спие а јас тек сега стигнав за доручек, само кафе пиев утрово, да дозаврашам низ дома и ќе гледам некој филм , овие две вечери не сум убаво спиена. Убав ден (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Maceto » 16 Mar 2017, 15:24

Здравоооо Деборче какво откажување кафе па јас сум прва за турско кафе (coffee) (coffee) (coffee) Ние сме супер, јас сега на работа, па ќе одам по В во градинка, после ќе имаме гости на кафе (coffee) па вечер да спакувам нешто нели викенд од утре почнува (beer) а ќе одиме во К. Ве гушкам сите и имајте убав најубав ден (grupna-gushka)

Заклучена

Return to “Опуштено”