Со убаво друштво на топол напиток

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by RedRose30 » 20 Jan 2017, 16:22

Здраво на сите форумџики (smile) Знам дека не е соодветна тема, ама набрзинка фрлив око на форумов, не седнувам многу на компјутер и прочитав убави вести.

Лејла честито ќерка, да е жива и здрава, Слатка , Буци, Seduction Смешко,
Анеанче, Гирл23, Смајли честитки за бременоста (joy) (joy) (joy) се надевам не испуштив некоја.
Поздрав до сите, се надевам дека сте добри, ние се чуваме и добри сме (big-hug)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 20 Jan 2017, 17:55

срцки мои (grupna-gushka) една огромна гушка од мене ,имам гости и цело време со нив свеки уште е тука па и нормално е што ме нема (laugh1) ние сме добри убав ден на сите,кога ќе имам повеќе време ќе пишам повеќе,Лејла,Смешко,Редроуз,Дебора,Кит кат,Лена-нелагодност и сите (grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Lena_nela » 21 Jan 2017, 13:33

https://s29.postimg.org/dfma35cuf/Kafe_shqiptare.jpg
Здраво !!!! Кој е за кафе ?!?!
Јас малку да седнам да одморам со кафенце,М спие а С е кај братучед од мм т.с си игра со децата нивни (тука се негде со години) а и во комшији.
Конечно ветрот стивна да се надеваме дека толку од студот и снегот за оваа зима.
Редроуз баш ми е мило што те читнав и што сте добри,кога ке имаш време пиши ни пак (big-hug)
Лејла кога го читав постот твој се сетив на нас минатата зима, исто беше и кај нас ,јас и М спиевме во дневна, С со тато во спална , во исто време се будат,какаат,им се јаде иако моиве се 3,5 год. разлика и не да те плаша ама еве и после година дена се е исто (brows) Се што прави С мора и М да го направи,а за немирно спиење кому кажуваш (ner) жива не наспана навечер дајцата претаат се одскриваат, ако М пије млеко С је се подразбуди па и тој је побара (tap) а мене ми се спие,ми студије ,а треба да станеш загрееш млеко (ner) Само нека се здрави и живи па ке поминавме,ке ни нарастао и ке го бараме ова време назад (thumbsup)
Слатка ти со свекрвица си седиш и се соарни со тебе (laugh1)
К-кет,Дебора,Смешко,Мачето,Весела,Пеперутка,Бубе.... (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 22 Jan 2017, 14:35

Женички мои кај сте (coffee) (coffee) (coffee) (coffee) , Лејла и Лена-нела ве читам и ме фаќа страв како еќ биде дали ќе знам да се санјдам че имам помош, свеки,мајка ми , ама кога ќе врекнат и двете, М е многу приврзана за мене , љубоморна е не дава никого да гушнам,си мислам тие денови додека сум во болница како ќе биде никогаш не сме делени,ајде здравје како за сите така и за нас ќе помине ама кога ќе пркнат за некоја година че биде подруго ќе си играат ајас на раат кафе ќе пијам (rolll) ние одмараме М спие, па чекаме да стане мм обеќа на ручек да не води ,убав ден на сите.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Lejla7 » 22 Jan 2017, 16:37

Свити, немoј дa се плaшиш, ете ние пoлекa пoлекa влегувaме вo рутинa. Е сегa сoнче немa кaкo претхoднo, aмa се нaвикнувaш дa спиеш нa рaти (laugh1) тек пa кoгa пoсле пиење млекце ќе се нaсмевне, зaбoрaвaм и oти не сум спиенa (love5)

Мaлиoт се уште јa игнoрирa, не сaкa дa јa пoгледне. Пoнекoгaш кaжувa "бебе пиг" oти ние сите сме "пиг" oд Пепa прaсе - и тaтo пиг, и мaмa пиг итн. пa сегa и бебетo (laugh1) се трудaм кoлку штo мoжaм дa му пoсветувaм внимaние дa не се oсети зaпoстaвен и терaме нaпред, тoa е.

Ленa Нелa, вo врскa сo пoкривaњетo, јaс уште oд мaл гo стaвaм дa спие вo сooдветнa вреќa зa спиење спремa сезoнaтa и никaкo не стaнувaм зa дa гo пoкривaм. Релaтивнo нaспиенa бев oсвен кoгa имaвме епизoди сo вaдење зaпчињa, зaтoa сегa пoчетoкoт тешкo ми пaднa. Сум зaбoрaвилa кaкo беше (smile)

Е тaкa, имaјте си сите убaв неделен ден. Ве гушкaм (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 22 Jan 2017, 20:25

и мојава спие во вреќа и раат сум знам дека е покриена и не се будам ноќе, Лејла ме изнасмеа за пиг,М пак ги сака телетабиси

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Peperutka » 24 Jan 2017, 13:46

Здраво девојки,ние со ладново време воошто не сме излезени надвор,дома ги држиме ѕидовите (laugh1)
Да ви се пофалам К. почна да кака во нокшир,веќе неколку пати се искака во нокшир а памперс уште му ставам.Навистина при толку зборување и карање,редно беше да послуша (laugh1) И Давид го седнувам ама досега не пуштил ништо во нокширот,само седи. Сеуште беснееме,некогаш и куќава ја креваме ама и си играме,со коцки најмногу сакаат да играат,играат Кантер на компјутерот.
Лејла уште еднаш честитки за ќеркичката,не ни кажа кое име го дадовте? Па со две мали дечиња,подготви се за напорен период со многу трчање. Секое дете со свои потреби и секое си бара вниамние.Ти имаш помош така па нема многу мака да видиш.Додека моиве беа колку твоите немав многу мака,не беа проблематични ама сега се многу проблематични и немирни,сега имам многу мака со децава.Со љубомора сум немала проблем иако се мала разлика,но некои деца и на мала возраст покажуваат,еве на јатрва ми поголемата покажуваше љубомора кога и се роди помалата но и тоа помина. Непроспиени ноќи сум немала никогаш.Додека да тргнат во градинка,таков ќе биде периодот.
Гушка до сите (pipi)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Lejla7 » 24 Jan 2017, 18:01

Еее Пеперутче, пoмoш нa лaднoвo немaм, мaјкa ми немa кaкo дa дoјде и дa си oди (не се вoзи ни сo кoлa пo спoредните улички), a свекрвa ми е бoлнa и oдaмнa не ми пoмaгa. Сaми сме си.

Сaкaш дa кaжеш декa и двaјцaтa твoи јунaци уште oд бoлницa вaдење спиејa пo целa нoќ? Ех, кaмo дa е тaкa и сo нaс. Амa ќе пoмине и oвoј периoд. Пoсле пaк други прoблеми и ненaспaнoст пoрaди другo. Гoлеми децa - гoлеми прoблеми.

Пријaтнo пoплaдне нa сите. (coffee)

Ariela
Нов член
Нов член
Мислења: 85
Придружен: 24 Nov 2014, 14:52
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 43 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Ariela » 25 Jan 2017, 02:22

здраво девојки,
изгледа само јас сум будна ноќва. Инаку не можам да ви пишам од ќерка ми, кога ќе го види телефонот, го бара и не може никој да и го земе од раце, си пушта цртани, музика и сл. (ner) `мнооогу ме нервира тоа што зјапа во него. Инаку она наполни 2 год. пред еден месец, и станува се поинтересна, цело време нешто збори кажува, смешки е. (rolll) оди во градинка редовно, се навикна веке таму и супер е и јас забележувам разлики кај неа откако оди, посамостојна е пред се.
тоа се случува одприлика кај нас.
Лејла пред се честитки за твојата ќеркичка, читам дека викаш сама се справуваш со двете, епа и за тоа ти честитам браво.
јас често пати размислувам за второ ама некако ме фаќа страв и би сакала уште малце да почекам, ама ќе видиме тоа не секогаш може да се испланира.
пеперутка супер вести, наскоро ќе се откажете од памперсите, јас чекам да дојде пролет и ние да почнеме да се учиме во нокширче.
извинете на долгиов пост, но дека не сум пишала одамна, па да кажам што се случува.
позз до сите (grupna-gushka)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Lejla7 » 25 Jan 2017, 12:29

Ариелa и Ред рoуз, ви блaгoдaрaм нa честитките, некa ви се врaти штo и дa пoсaкaте (bu)

Заклучена

Return to “Опуштено”