Со убаво друштво на топол напиток

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by SMESKO » 10 Feb 2017, 12:49

Женски


https://s23.postimg.org/nybkmjovv/91651 ... b7b01d.jpg

Една частенка за 2 дена влегувам во 8 месец од (t3) ми летнаа месеците дури и не ми се верува дека наскоро пристигнува брат4ето на Д.Почетокот на март здравје ќе одиме и нешто да пазаруваме за бебе оф одвај чекам и за мене нешто да се подновам нели ќе идат гости па да ги пречекам како вистинска домаќинка (jmp) .Ве4ер мм си иди од на пат грав4ето е ставено и месото исто,а за утре ќе спремам сарма да ми се отргни и тоа гајле а здравје понеделник сум на преглед кај др што ќе ме породува и тоа е од нас.Поздрав и убав викенд да си имате исполент со многу мир и спокој (grupna-gushka)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Maceto » 10 Feb 2017, 15:47

Здравооооо девојкииии мои најубави (coffee) (coffee) (coffee) Ете ме и мене, ме немаше подолг период,инаку сме супер сите, ама ете за мене само вака (fr) (fr) (fr) Бевме на одмор со мм и со В, па се вративме Ск,се криевме од ладното и вирусите,па фала му на Бога не ни се закачија (laugh1) Потоа на работа па градинка, па нели сега сме 19 месеци и дома е лудница,ама не е многу страшно (laugh1) В е 200 на саат, ама па послушна е и умна е,ама само кога спие е мирна онака се трчи, збори на кинески и првите две букви од зборовите ги кажува (rolll) (rolll) Вика чао, аде па,ша ка ( тоа значи чао, ајде палтото, шалот и капата) (rolll) (rolll) (rolll) На работа е турбо сега околу завршните,ама скоро се ни е средено (thumbsup) Бевме со колешката на семинар 3 дена во Монтана Крушево и преубаво си поминавме (part) (rad) Сега следи викенд пред нас, па можеме да здивнеме и одмориме малку (beer) Вчера со мм си исчистивме се низ дома, имам и ручек за денес, алиштата се испеглани,така да вечер може сви 4 у вис (rolll) Сега одам по В во градинка и затоа брзам (sonic) ама од пон ќе ве исчитам сите детално, сега на брзина ви фрлив окце (grupna-gushka)
Најмили и најубави мои имајте убав викенд и уживајте со Вашите најмили (beer) (beer) (grupna-gushka)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by SMESKO » 11 Feb 2017, 09:31

Добро утро (coffee) (coffee) (coffee) ајде на турско мене најмногу ми годи (thumbsup) Мачето сакав посебно да те (big-hug) тебе а тоа е за твојата позитивна енергија,цел живот да си бидиш таква весела и насмеана безгрижна (bu) (bu) (bu)

Ние со Д станати од 7 часот па сега дури се наранавме и гледаме цртанчиња,некогаш знае да биде досадно ама не остава друг програм да се гледа (tongue) го усовршив барем англискиот имав некоја полза (rolll)

Денес немам обврски,односно имам една ДА СЕ ОДМАРАМ dance dance dance Убав ден (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 11 Feb 2017, 10:41

Добро утро. (kup) Смешко дај од тоа турското и мене најмногу ми годи. (a2) Е стварно лета времето. (w1)
Денес е сабота, ама сум се разбудила уште пред да се раздени. (scared) Шетнавме со Квини, ја јадење, играње... сега како пола ден веќе да ми е поминат. Најмногу ги сакам саботите, не мислам на обрвски. dance
Мачето те мислев што те нема. Ама мило ми е што сте добри. (a2)
Слатка сигурно душата е уште подобра. (love5) (a2)
Кит кет како сте вие? (kup) Знам дека со завршните се расправаш и ти. (thumbup)
Другите? Поздрав до сите. (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 11 Feb 2017, 22:43

Хелоу срцки, М е подобра не кашла но сеуште ја инхалирам,весела е си јаде,вчера ја носев на контрола нема ништо на гради ,фала Богу подобра е се измачи душа три недели веќе.Приметив дека извади три заби одеднаш,замислите четворките,може и на тоа се должи високата тт и кашлицата. Битно помина,добра ноќ (grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Lena_nela » 12 Feb 2017, 13:15

https://s1.postimg.org/i552aewdb/148690 ... 151746.jpg
Здраво најмили,ајде на едно пладневно кафенце!!!
Ме нема долго време, но мислам постојано на вас (big-hug)
Ние овие две недели сме хаос,Максим вадеше забче и тоа му излезе катник 5-6 појма немам кој е само знам дека имавме неспиени ноќи,плачење,какање (ner) газето црвено како на мајмун,па носе затнато,кашлање е сега дали се тоа беше само од забчето или во исто време настина незнам,само знам кога излезе забчето се се смири.
Стефан ,е мн паметно детенце(некогаш знае да збесне но не е страшно) и тој беше настинат кашлање,повраќање ,нос затнат,но помина . Инаку со С. бато го викаме терминатор,значи мирен е само кога спие 1,5-2 саати а кога е буден незнае да застане растура,се вади од фиоки,тенџериња од кујна ,играчки и тоа само ги растура и не игра,а за надвор душа дава ,пред некој ден ми ги донесе чизмичките и ми ппкажува да му ги облечам и за надвор.Дали ке ни се стопли да се шеткаме и ние со душа чекаме.
И јас сум целата дефект (tongue) Пред некој ден ја повредив ногата во колено,па ми отече ,неможев да газам на неа и уште е така ама отокот ми подспадна па малку полесно ми е за одење,синусите ми проработеа па недела дена сум затната со јаки главоболки ,оваа недела колку имам лекови испиено за цела година.
Се распишував ама ви немав кажано одамна ништо :grin:
Ве исчитав,а бога ми и имаше што да читам.
Ве гушкам сите и ве поздравувам и ве чекам да ми се придружите на кафе (grupna-gushka) (love5) (lovet)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 13 Feb 2017, 07:52

Добро утро. (grupna-gushka) Ајде на кафенце. (coffee) Јас одвај се разбудив. (shaking) Нова недела, да даде Бог да биде исполнета со убави нешта. (love5)
Лена Нела ни фалиш тука. Ајде брзо нека мине се, па да ни се вратиш. (big-hug)
Слатка супер што сте подобри. Многу запчиња решиле наеднаш да се појават. (a2)
Како сте другите???
Се изнашетавте? (jmp)
Имајте убав ден. (grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Debora » 14 Feb 2017, 07:45

Добро утро. (grupna-gushka) (coffee) (coffee) ... (coffee) Кафе има за сите. (bu)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by Maceto » 14 Feb 2017, 10:25

Здраво лепотици мои кои зрачите со љубов и енергија (coffee) (coffee) Најпрво да ви го честитам денешниот празник Св.Трифун и Валентај, да сте заљубени и среќни а да си прославите со чаша па и флаша во раката (part) dance Ние денес со мм ќе си славиме со винце и мезе, а организацијата му ја пропуштам на него, ама откако ќе заспие В (love5)На овој ден пред 3 год од мм ми стигна на работа цвеќе изненадување, огромен букет од ружи, ( а јас во гужви со завршните сметки ) (laugh1) а вечерта јас отидов на фризер да се исфенирам оти требаше да излегуваме со мм и влегувам дома и неможам да го препознаам станот, свеќички мали на сите страни,вино и огромни чаши на масата за црно вино, мезе спремано екстра, музика мерак за душа и упс клекнување на колена и прстен (lovet) (lovet) Е така мм ме запроси пред 3 години на овој ден (brows) (brows) Е многу го сакаммммм (lovet)
Деборче мила фала на кафето јас одма идам по него го намирисувам (big-hug)
Смешко убаво мешко, ме насмеа со цртаните и ние сме исто, по цел ден на Бејби Тв и сите на памет ги знам цртани (laugh1) Да ми ја изгушкам Д (big-hug)
Слатка баш ми е мило што сте супер со М, да знаеш дека кашлицата многу често е проследена со забите, нас инхалациите од се најмногу не спасуваат, гушки за вас двете и за мешко (big-hug)
КитКат ти сигурно на сте страни периодот, гушки за синко умното детенце, гордост на мама и тато (big-hug)
ЛенаНела леле периодот како ти се собрало,па и коленото оф леле мајко (ner) се надевам дека брзо ќе помине а да знаеш дека и тоа што М имал може да е од забите, Ве гушкам сите (big-hug)
Пеперутка, Саншајн,Седуктион,Лејла,Радост,Рипченце,Бубе,Мари,Борјана,Тина и сите останати девојки ве гушкам (grupna-gushka)
Кога сме веќе кај забите ние ги вадиме тројките и др вика дека тие биле најтешки, ниту една не е пробиена,а сите се набабрени, па знае во сон да плаче,ама мачкам еден гел многу ни помага на Frezze Derm и ептен сум задоволна,дај боже само со лесно да поминеме (smile)
А денес сите да си уживате во овој убав ден, да бидете сакани и почитувани пред се, ама како што кажав без винце никаде (grupna-gushka) (grupna-gushka) (grupna-gushka)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Со убаво друштво на топол напиток

Post by sweety » 14 Feb 2017, 14:39

За многу години празникот (grupna-gushka)
https://s2.postimg.org/4e6shpk3d/0001571_259.png

Заклучена

Return to “Опуштено”