На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Место за слободни, опуштени муабети

Moderator: Модератори

Заклучена
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sweety » 27 Jun 2017, 12:26

како сте друшки (grupna-gushka) , јас допивам кафето од утрово , ама изгледа ќе си сварам ново, со обвбрски околу М ззаборив дека имам кафе, ние сме добри мешко расне, кога сме кај притисок многу го осеќам на променливо време,еве баш сега мерев 99 со 60 , за викенд беше жешко, па се разврна и паднаа температурите сега е полесно за дишење, ние стандарт дома ,надвор и ни мине времето , баш сега со мајками збориме месец и пол како е тука, овој јуни ми летна што на прегледи, што по вакцини со М не го осетив, почнав да купувам некој ствари за бебето но име уште немаме, тоа е од нас а да и М тргнува во градинка од септември едвај најдовме слободно место но ја запишавме ќе видиме како ќе биде прилагодувањето.убав ден на сите @Tea22 брзо оздравување , многу сте срцки (love5)
https://s14.postimg.org/v457o47y5/41956 ... -and-f.jpg

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by kit-kat » 28 Jun 2017, 08:54

https://s12.postimg.org/hrbre7eqx/0_DC0 ... 000002.jpg
Добро утро девојки. Еве за сечиј вкус по еден сладолед да се разладиме (rad) на горештините.
Како сте вие?
Дебора знам дека "многу ги сакаш" овие температури (laugh1). Како е Квини?
Весела (beer)
Слатка добро е се држиш (thumbsup) како е малата принцеза?
Смешко со две мали дечиња и обврски по дома (grupna-gushka) знам силна си ти. Таков е воздухот кај нас (laugh1)
Саншајн војната почнала кај вас??? (part) и кај нас е исто секој ден ама со водени балони. Мм е помал од дете (ner)
Пеперутка како сте вие.
Поздрав и до сите
Инаку синко е добар. Голем самостоен дечко. Излегува со друштво со велосипеди поминува и по 25 км денот. Пред 4 дена наполни 12 години. Но е доста послушен и фала му на бога што за годините е близок со нас и доста разбран. (smile) се прави со прашање и дозвола.
Па девојки морам да одам дуќанот ме чека. (grupna-gushka)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Peperutka » 28 Jun 2017, 17:11

Здраво девојки со кафенце од Полихроно (brows)
Четврти ден сме тука и убаво е но јас очекував да биде поубаво. Децата се супер, нонстоп се во вода во плиткото па и ние со нив се шлапаме во плиткото (whistle) Кирил и јас дека сме со темен тен,доста сме исончани на шега викам нема дома да не примат (laugh1) Вечер ќе шетнеме во Пефкохори а бевме до Калитеа и пазаревме во Лидл. Повеќе импресии кога ќе ни заврши одморот (grupna-gushka)
Ајде се читаме пак.

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Ninushka » 29 Jun 2017, 10:10

Да ве ѕирнам/поздравам може? (brows)
Ве мислев, да знаете! (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 30 Jun 2017, 07:05

Нинкееее (a2) (big-hug) (rp) (jmp) (grupna-gushka) пишувај се по ред. (big-hug)
Добро утро на сите. (coffee) петок е, ставам петочно кафе, денот што го чекам со денови. (joy) (laugh1) (part)
Саншајн ти имаш клима и во двор. Се грижат мускетарите. Веројатно и гости исто така. (kup)
Кит кет ме изнасмеа со малото дете. (laugh1) Одите ли до големите води во близина. (love5) (kup) Синко е душа умна. Да го поздравиш од тетките. (big-hug)
Смешко како се Х и дада? (love5)
Пеперутче вие се разладувате во море. dance
Слатка се подизлади ли кај вас? dance Како сте? Уште маалку гушкање со бебе. (a2)
Теа (lovet) (love5) (jmp) како си сега? Пази се од жештините. (big-hug)
Кај ни е Мачето? (big-hug)
Поздрав до сите и имајте убав ден. (grupna-gushka) (beer)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Ninushka » 30 Jun 2017, 22:52

Ооо, не знам до кај знаете. (rolll)
Се породив, имам син. За 5 дена ќе прави 9 месеци.
Личи на тато, ама очите на мама ги има (brows) и смешко е ко мама. Само се смее!
Мирно бебе беше, мирен е и сега. Јадеме пиеме спиеме (и сега спие дур ви пишувам)
За некој ден се враќам на работа за жал.
Го немам оставено ниту ден на никого и многу тешко ми паѓа што треба да појдам.
У главном тоа е.
Породот-царски поради прееклампсија, среќа се помина добро. Роден 2-3 дена пред термин.
Мама за една недела скроз се опорави. Станувањето воопшто не ми беше тешко, едино со доењето имавме проблемче зашто мрзата на мама сакаше одмолзено, на готово. хахаха
Од прилике е тоа. Јас што пропуштив?
(kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 01 Jul 2017, 13:23

Нинушкааа (lovet) (love5) (love5) (love5) па ништо не знаевме, освен дека се породи. viewtopic.php?f=52&t=2320 (jmp) Знеш ли колку те мислев, баш ми е мило што пиша. (big-hug) Со лесно да биде тргањето на работа.. а од кога ќе почне да важи новиот закон за година породилно? (thumbup) Е убавини што малиот е смешко на мама. (jmp) (a2)
Ние сабајлево бевме на езеро, да плива момата. Па низ град имав работи, ама тешко времето. (beer) Еј сега кога го видов смешково како ми се припи пиво... ама треба да се испаѓа надвор... тешко и тоа. (laugh1)
Поздраво до сите и пишете по некое зборче. (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by Debora » 02 Jul 2017, 07:00

Добро утро. (kup) Уф што е жешко уште од рано, како ли и и на Лена Нела на море. (sneeky) (laugh1) (thumbup)

https://s16.postimg.org/46mjn51zl/coffe ... -cream.jpg

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sweety » 04 Jul 2017, 16:28

Ќенски здраво и од нас, ме нема почнавме да чистиме, полека да спремаме за беебто,алиштенцата се спремни , почнавме со мајак ми генералка да правиме, обврски околу М многу и не не оставаме си бара и таа вниамние па додека спие нешто средеме. За некој ден влегувам во 9 месец, искрено ми е се потешко, навечер неможам да спијам да се наместам, нозите отекуваат потешко ми е за движење, но уште две три недели и ќе се гушкаме со бебушот сеуште не е дефинирано дали царски или природно. @Ninushka ме потсети на мене се анежив кога т епрочитав оти и јас има иста дијагноза носега во вторава бременост ни п од преекламсијата пу пу да не се урочам. Убав ден женски тука се спрема да врне малку паднаа температурите па ми иде во прилог само мм секој ден зборува за море (laugh1) . Се читкаме (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: На тераса кај Саншајн на кафе и органски јагоди

Post by sunshine_2012 » 05 Jul 2017, 07:30

Добро утро !
Ме нема, ме нема и оп еве ме со кафе (coffee) (coffee) (coffee)
Јас сум си зафатена како и секогаш, ама посебно летото, во лето секогаш имам многу гости.
претходната недела си имав две гостинки на мој прв братучед и братучетка децата и ептен убаво сипоминавме, ги носев во Луна парк во Те, уштене е направен се ама Ок е подобро од ништо. Па оваа недела реновираме купатило и ги вадевме плочките, менувавме цевки и можете да замислете колку прашина има ама ке се издржи, купатилото ќе биде убаво. едвај чекам да се среди.
@kit-kat ни пишала. од кога те нема тука. се надевам дека се си е во ред со вас по дома.
@Ninushka не посети и ти на кафенце, почесто наминувај да ни кажуваш за срценцето твое.
@Debora Како ме познаваш веќе, ако ме нема се знае зафатена со гости. (rolll)
имајте убав ден сите
јас одам да стоплам млекце за синковците, (smile)

Заклучена

Return to “Опуштено”